Zavrieť

Porady

Faktúra do Švédska

Prosím Vás,
potrebujem poslať súrne predfaktúru do Švédska. Nie sme platiteľmi dph. Prosím Vás pomôžte kto má skúsenosti s takouto faktúrou. Potrebujem mať (náležitosti) aj v anglickom jazyku? Prosím, prosím....

Vopred ďakujem.
gigi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    myslim si, ze by bolo vhodne, aby bola faktura v anglictine, pre bezproblemove vlozenie do uctovnictva partnera.
    Zastavam nazor, ze by mala obsahovat vsetky nalezitosti, ktore ma mat faktura na slovensku.

    tj obchodny nazov , adresa, ICO, DIC, registracia, presnu adresu objednavatela vratane oznacenia krajiny a jeho udajov, ktore sa v danej krajine uvadzaju, dalej ciselne oznacenie faktury, v zmysle ciselnika, ktore pouzivas v uctovnictve, dalej presne oznacenie fakturovanych poloziek (odporucam, kvoli slovenskym daniarom ich nazov napisat v slovencine a nasledne aj anglicky preklad) formu uhrady.

    v pripade, ak je platba platobnym prikazom, nezabudni iviest SWIFT a cislo uctu v IBAN formate.
    Ďakujem,
    tak to skúsim preložiť do angličtiny. Dúfam, že sa mi to podarí a nenapíšem tam nijakú sprostosť. Tá angličtina už mi ide na nervi. Prečo nie je dobrá slovenčina. Všade je len angličtina a prosím Vás prečo???
    gigi

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    Gabriela Horváthová
    Ďakujem,
    tak to skúsim preložiť do angličtiny. Dúfam, že sa mi to podarí a nenapíšem tam nijakú sprostosť. Tá angličtina už mi ide na nervi. Prečo nie je dobrá slovenčina. Všade je len angličtina a prosím Vás prečo???
    gigi
    ja fakturujem do spanielska, faktury mam dvojjazycne, pouzivam moju beznu fakturu a vzdy pod tym mam spanielsky preklad.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    ak pouzivas alfu tak tam sa da vybrat aj polozka ze anglicka, alebo nemecka faktura, ako je to pri inych systemoch neviem
    Nemám žiadny účt. program. Robím to ručne píšem do peňažného denníka a do ostatných. Používam ten typ faktúry, ktorá je bežne dostupná v papierníctve.
    gigi

    Allegra je offline (nepripojený) Allegra

    Allegra
    stuko
    ak pouzivas alfu tak tam sa da vybrat aj polozka ze anglicka, alebo nemecka faktura, ako je to pri inych systemoch neviem
    Rád by som vedel kde to v tej Alfe je - nemôžem to nájsť, mám verziu 12.22 - netreba upgrade?
    Dík za odpoveď

    Allegra je offline (nepripojený) Allegra

    Allegra
    Už som to našiel, najprv ju treba vypísať, až potom pred tlačením sa to dá vybrať

    Faktúra do Švédska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.