Zavrieť

Porady

Daň z prenájmu nehnuteľnosti 2014

Dobrý deň.Musím podávať daňové priznanie za prenájom nehnuteľností ak hrubý príjem z prenájmu je 2168,- a náklady sú 995,-, čístý príjem je 1173,-? Som na rodičovskej dovolenke, iný príjem bol iba 42,15 - jednozázová brigáda. Ak by som mala podať daňové priznanie, mám teda k príjmu z prenájmu zarátať aj príjem z brigády? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si nemala iné príjmy - a celý príjem z prenájmu si uviedla - tak nemáš povinnosť podať DP - pretože tvoje zdaniteľné príjmy sú len 1668 plus 42,15
    (viď § 9 - oslobodený príjem )
    ešte dodám, že do príjmu manželky sa počíta celý príjem .

    sedmir je offline (nepripojený) sedmir

    sedmir
    Podľa mňa si povinná podať daňové priznanie, nakoľko Tvoj skutočný príjem je 2210,15 EUR (2168,- + 42,15, čo prekračuje zákonom stanovenú hranicu 1901,66 EUR).
    Podávaš daňové priznanie "B" (mala by si byť už zaregistrovaná na daňovom úrade) , do V. oddielu podľa potvrdenia o príjme z brigády uvedieš príjem 42,15 EUR + mala by si tam mať aj minimálne odvod do SP podľa typu uzatvorenej dohody.....Následne do daňového priznania uvedieš do oddielu VI. riadok 10 príjem z prenájmu vo výške 1668,- EUR (2168-500) a výdavky prepočítané pomerne k oslobodeným príjmom vo výške 765,52 EUR ( (1668:2168) x 995).....daň aj napriek všetkému budeš mať 0, ale povinnosť podať daňové priznanie Ti podľa mňa vzniká.
    Naposledy upravil sedmir : 04.03.15 at 07:35
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R sedmir - treba si ujasniť - čo je zdaniteľný príjem! a kedy je povinnosť podať DP
    kn-alka NEMÁŠ PRAVDU sedmir !!!! preštuduj si DP typ B
    sedmir ok, máte pravdu
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc.../dan-z-prijmov

    Daň z príjmov
    Povinnosť platenia dane z príjmov sa vzťahuje na každého občana, ktorý v zdaňovacom období (v kalendárnom roku) 2014 dosiahne zdaniteľné príjmy (t.j. príjmy, ktoré sú predmetom dane a nie sú od dane oslobodené) vyššie ako 1 901,67 eura.


    Od dane sú oslobodené príjmy 500 € z prenájmu.

    T.j. Tvoje zdaniteľné príjmy Ellen22 sú
    2168-500=1668+42,15=1710,15

    Nemusíš podávať daňové priznanie

    Daň z prenájmu nehnuteľnosti 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.