Zavrieť

Porady

vysoký stav v pokladni

Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem poradiť, čo robíte s vysokým stavom v pokladni - účtovným? Ako to riešite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem poradiť, čo robíte s vysokým stavom v pokladni - účtovným? Ako to riešite?
    cez 261 - prevedieme na bankovy ucet...

    ci ine si sa pytala?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Vedieš JU alebo PU? Ak je to u živnostníka, tak jednoducho osobnou spotrebou. Ak je mínusový stav tak osobným vkladom a potom vratkou osobného vkladu a tak dokolečka...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ayya
    cez 261 - prevedieme na bankovy ucet...

    ci ine si sa pytala?
    to by asi išlo ťažko, ak je vysoký stav iba účtovný...leda, že by niekto vložil na účet svoje vlastné peniaze

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem poradiť, čo robíte s vysokým stavom v pokladni - účtovným? Ako to riešite?
    ak ti pomôže: mala som tento prípad, riešila som v roku 2005 vyplatenim podielov z pokladne spoločníkom.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Paula
    to by asi išlo ťažko, ak je vysoký stav iba účtovný...leda, že by niekto vložil na účet svoje vlastné peniaze
    to chapem, ale prisla mi na um etiketa, bod 14 ...

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    V športových kluboch sa to zvykne riešiť : ako "záloha na niekoho".
    Väčšinou na toho, kto "má za ušami".
    Čiže takto si ponížiš účtovný stav pokladne-hoci aj na nulu.
    Len výdavkový doklad na poskytnutú zálohu Ti musí niekto podpísať.
    Väčšinou sa to robí až ku koncu roka, aby to "nesvietilo". A zač. ďaľšieho roka /v polovičke januára/ sa to znovu dá do pôvodneho stavu. Čiže s podpisovaním výdav. a príj. dokladov by nemal byť problém.

    Len malý dotaz: "Ktorá účtovníčka bude mať na takéto manipulácie žalúdok?"

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem poradiť, čo robíte s vysokým stavom v pokladni - účtovným? Ako to riešite?
    A nehovorí sa tomu náhodou manko?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    ANNAP
    ak ti pomôže: mala som tento prípad, riešila som v roku 2005 vyplatenim podielov z pokladne spoločníkom.
    Toto by sa mi pozdávalo, ak by bol súhlas aj z tej druhej strany.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tweety
    A nehovorí sa tomu náhodou manko?
    Manko ani nie, skôr nenaúčtovaná pôžička. Aký máte názor na poskytnutie pôžičky pre zamestnanca, spoločníka a či konateľa?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    A ako dopadli inventúry, ktoré sa vykonávajú na konci každého kvartála?
    :p :p :p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Manko ani nie, skôr nenaúčtovaná pôžička. Aký máte názor na poskytnutie pôžičky pre zamestnanca, spoločníka a či konateľa?
    Neide mi do hlavy, ako môže k takému to stavu dôjsť? Prečo sa neúčtuje priebežne, potom je len zbytočný chaos, a stres, a ten nikomu na zdraví nepridá.Alebo si berie z pokladne, kto chce?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Braňo
    A ako dopadli inventúry, ktoré sa vykonávajú na konci každého kvartála?
    :p :p :p
    No asi nedopadli, určite neboli.:p

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja osobne odporúčam doúčtovať všetky pohyby na pokladni, spraviť inventúru a na zvyšné "manko" spraviť výdavkový na pôžičku spoločníkovi. Samozrejme ak bude za. :p

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Kalkulka, predsa musíte vedieť kto bral korunky a nedali ste nato výdavkový doklad. Väčšinou sa to berie pre "nejaký účel", ktorý tu nemusíme rozoberať. Treba vyriešiť problém.

    Teda ako pôžička to samozrejme môže byť, len treba spraviť "Zmluvu o pôžičke" s nejakým úrokom, nakoľko bezúročná pôžička má svoje úskalia.
    Tak ako pre PO, tak aj pre toho komu ju poskytujete.
    A úroky by samozrejme nemali byť výhodnejšie ako keby pôžičku poskytovala hociktorá banka.
    A ešte čosi, pozor na koeficient DPH. Pozri si dnešnú poradu DPH, tam to riešia. Ide o to, aby takto poskytnutá pôžička figurovala ako príležitostná.
    Samozrejme všetko závisí od služieb a činností, ktoré môžte vykonávať.
    Ale to už je "iné kafé".
    Naposledy upravil Lila : 16.05.06 at 07:47

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lila
    Kalkulka, predsa musíte vedieť kto bral korunky a nedali ste nato výdavkový doklad. Väčšinou sa to berie pre "nejaký účel", ktorý tu nemusíme rozoberať. Treba vyriešiť problém.

    Teda ako pôžička to samozrejme môže byť, len treba spraviť "Zmluvu o pôžičke" s nejakým úrokom, nakoľko bezúročná pôžička má svoje úskalia.
    Tak ako pre PO, tak aj pre toho komu ju poskytujete.
    A úroky by samozrejme nemali byť výhodnejšie ako keby pôžičku poskytovala hociktorá banka.
    A ešte čosi, pozor na koeficient DPH. Pozri si dnešnú poradu DPH, tam to riešia. Ide o to, aby takto poskytnutá pôžička figurovala ako príležitostná.
    Samozrejme všetko závisí od služieb a činností, ktoré môžte vykonávať.
    Ale to už je "iné kafé".
    Kto bral korunky, to presne vieme, iba vyúčtovanie nie je, čiže jednoznačne pôžička, ale audítorka mi tvrdí, že môžem dať aj ako zálohu
    na 335. Mne sa to však nepozdáva, jedná sa o dosť vysokú sumu, tak radšej by som to riešila pôžičkou. Veď záloha na 335 by asi nikdy v budúcnosti nebola vyrovnaná. Inventúra sedí, veď vieme, kto bral, aj dotyčná osoba proti tomu nemá nič. Iba účtovne nie je výdavkový doklad a tu je problém, ktorý chcem vyriešiť v priebehu roka a nie na konci. Takže takto to nesedí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Kto bral korunky, to presne vieme, iba vyúčtovanie nie je, čiže jednoznačne pôžička, ale audítorka mi tvrdí, že môžem dať aj ako zálohu
    na 335. Mne sa to však nepozdáva, jedná sa o dosť vysokú sumu, tak radšej by som to riešila pôžičkou. Veď záloha na 335 by asi nikdy v budúcnosti nebola vyrovnaná. Inventúra sedí, veď vieme, kto bral, aj dotyčná osoba proti tomu nemá nič. Iba účtovne nie je výdavkový doklad a tu je problém, ktorý chcem vyriešiť v priebehu roka a nie na konci. Takže takto to nesedí.
    Ak tá dotyčná osoba to brala ako zálohu na niečo, tak potom to mala aj vyúčtovať. Prečo nevyúčtovala, alebo hej, iba nebolo účtované o vrátenej zálohe? Ak bral majiteľ, ale niekto z konateľov, dala by som to na pôžičku voči týmto osobám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.