Zavrieť

Porady

softwer MRP

Ahojte, zacala som pracovat s uctovnym systemom MRP Brezno, a hladam niekoho, kto tento softwer dobre ovlada, potrebovala by som nejake rady.
Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    A tak to si nemusíš robiť starosti, nájdeš tu určite veľa ochotných odborníkov v MRP. Len vždy napíš či robíš vo win. alebo Dos. A kľudne sa pýtaj, ale najprv si daj vo vyhľadávači v bledomodrej lište- "Hľadaj" vyhľadať , či sa tu už tento problém neriešil. Napr. do okienka napíšeš - sklad v MRP , alebo - ukončenie roku v MRP a vyhodí ti to všetky témy , kde sa o tom písalo.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Napíš akú máš verziu či Dos, alevbo Windows, a potom si tu nájdeš kopec informácii. Mám tu kopec príspevkov, pozri si tému MRP. V Dos pracuje Ondrejvla, vo Win verzii ja, a aj DanielaSĽ.

    adrina je offline (nepripojený) adrina

    adrina
    pracujem vo WIN, a mam taku jednu otazocku, ked si stahujem zo skladu do uctovnictva vystavene fa, tak v knihe fa ich vidim, su aj predkontovane, do dan.dokladov prejdu, len ich nevidim v uct.denniku.Je to OK, alebo ich musim zauctovat aj tam?Pracovala som v inych systemoch, tak mam co robit, aby som sa chytala...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    zo skladu máš predkontáciu 504/132 a postupuješ tak, že si dávaš priamo zo skladu (dá sa aj cez Funkcie)- zaúčtovanie pohybu.
    Faktúru účtuješ zvlášť, a to si na VF, pôjdeš na Funkcie a dáš Zaúčtovanie faktúry. Ináč toto môžeš robiť automaticky pri vystavovaní faktúry. Pri ukončovaní faktúry sa program opýta, čio chceš zaúčtovbať fa do denníka a keď dáš ánoo, takhneď sa Ti práve toto zrealizuje.

    adrina je offline (nepripojený) adrina

    adrina
    Takze este par otazociek, ked davam zauctovat doslu fa, mam tam hlasku, preuctovat DPH? Ja kliknem , ze nie.Je to OK?
    A este by ma zaujimalo, predchdzajuca uctovnicka zabudla zauctovat nejake fa, aj dosle aj vysle so zadnitelnym plnenim v 2/2006, majitel firmy nechce podavat dodatocne DPH, tak ich mam zauctovat do 4/2006,len by som sa chcela opytat, ako mam nahodit datumy, aby mi spadlo do 4 mesiaca DPH.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Pozor na účt. tých faktúr, ak je napríklad zdaniteľné plnenie v 02/2006 aj úhrada v 02/2006, asi ťažko pri kontrole obhájiš odpočet v 04/2006

    Zaúčt. v 04 môžeš, ale s DPH si prever všetky súvislosti.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ohľadom "preúčtovania DPH" - dá sa to zmeniť v nastaveniach účtovného denníka.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný den prajem, ako sa to dá zmeniť v nastaveniach? Už sa ma nebude stále pýtať či preúčtovať DPH? Ďakujem.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    adrina
    Takze este par otazociek, ked davam zauctovat doslu fa, mam tam hlasku, preuctovat DPH? Ja kliknem , ze nie.Je to OK?
    A este by ma zaujimalo, predchdzajuca uctovnicka zabudla zauctovat nejake fa, aj dosle aj vysle so zadnitelnym plnenim v 2/2006, majitel firmy nechce podavat dodatocne DPH, tak ich mam zauctovat do 4/2006,len by som sa chcela opytat, ako mam nahodit datumy, aby mi spadlo do 4 mesiaca DPH.
    Pozor, zaúčtovanie FA nemá nič z dph. Do dph idú došlé aj vyšlé faktury z knihy faktúr, z denníka /čiže zaúčtovaných dokladov/ idú iba doklady mimo faktúr..napr. nákup v hotovosti atď.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Valika
    Pekný den prajem, ako sa to dá zmeniť v nastaveniach? Už sa ma nebude stále pýtať či preúčtovať DPH? Ďakujem.
    Pôjdeš na nastavenie - účtovný denník, pod číselnými radami máš tabuľky typu: Spôsob zaúčtovanie dokladov:
    a vyberieš si: preúčt. DPH - neúčtovať. OK.

    adrina je offline (nepripojený) adrina

    adrina
    caute poradaci!
    ide vikend a ja musim ukoncit april, takze este par otazociek/win verzia/:
    -napiste mi pre istotu postup, ako zauctovat mzdy do uctovnictva, aby som to nepokaslala
    -FA vysle je potrebne preuctovat do uct.dennika(nie kvoli DPH, ale kvoli vynosom)
    -neviem, ci mam vobec nastavene v uct.denniku uct. a kontrol.obdbobie?
    -ako si viem stiahnut vsetky pohyby na jednotlivych uctoch, napr.261 alebo 504,604?
    -a co sa tyka vystupov z uct.dennika, suvaha, vykazy apod. ake mate s nimi skusennosti?
    A ked este ma niekto nejake dobre rady a postrehy, nech mi urcite napise, je to moj 1.mesiac v MRP a celkovo mje 1.DPH a uzavierka, tak ocenim kazdu dobru radu, na co nemam zabudnut a ako si co nastavit a hlavne skontrolovat.
    DAkujem .

    adrina je offline (nepripojený) adrina

    adrina
    Este raz sa opytam, lebo som akosi nenasla, ako mam mat nastaveny kontrolne a uctovne obdobie dennik? Obcas mi vypisuje hlasku, tykajucu sa, ze ho mam zle nastavene. Hmmmm?
    A tiez by ma zaujimalo, pozerala som si vykazy ziskov a strat a ma tam blbosti, musim zauctovat vysle fa do uct.dennika aby mi nacitalo 604?
    Lebo uz viem, ze DPH ide z knihy fa, ale ako je to v skutocnosti s tou 604? A viem vytvorit nejaku davku, ci musim pracne po jednej fa?
    Prosim, poradte mi? a nie je tu niekto z PP?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    adrina
    Este raz sa opytam, lebo som akosi nenasla, ako mam mat nastaveny kontrolne a uctovne obdobie dennik? Obcas mi vypisuje hlasku, tykajucu sa, ze ho mam zle nastavene. Hmmmm?
    A tiez by ma zaujimalo, pozerala som si vykazy ziskov a strat a ma tam blbosti, musim zauctovat vysle fa do uct.dennika aby mi nacitalo 604?
    Lebo uz viem, ze DPH ide z knihy fa, ale ako je to v skutocnosti s tou 604? A viem vytvorit nejaku davku, ci musim pracne po jednej fa?
    Prosim, poradte mi? a nie je tu niekto z PP?
    nastavenie, program a je tam učt. dátum dnešný, další dátum nastav 01.01.2006 do 31.12.2006,kontrólny datum:01.01.2006 do 31.12.206, z knihy došlých aj vyšlých fakt. musíš zaúčtovať do denníka, robím to jednotlivo, pretože nie všetky fa majú rovnaké účty, ide to rýchlo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.