Zavrieť

Porady

uctovanie sukrom. ambulancia

Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci tu niekto z Vas neuctuje sukromnu ambulanciu (MUDr.), ak ano mohli by ste sa mi ozvat? potrebujem poradit - ako sa to ma spravne uctovat, (co s PPD 20,- Sk, a pod....)

prosim dik
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ak podvojné tak tržby za služby, ak jednoduché tak príjem ovplyvňujúci základ dane /je to povinnosť v zmysle zákona/ a do kolonka príjem za služby. Neúčtujem len myslím, tak ešte počkaj kým sa niekto iný ozve.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Mne lekarky kazdy mesiac vytlacia suhrn vsetkych pacientov, od ktorych prijali 20,- Sk a ja to raz za mesiac zauctujem ako prijem za sluzby.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

cize tie 20,-Sk spolu za jeden mesiac zauctovat na 602?

a co s vystavenymi fakturami, kde odberatel su: Zdravotne poistovne (rozne) - su tam vyfakturovane sumy za poskytnute zdravot. sluzby (tiez na 602?) - tieto zdravot. zariadenia nemaju nejaku preddefinovanu uctovnu osnovu ? potom mam vystav. fa pre nemocnicu - tiez za poskytn. zdravot. sluzby (napr. za nocnu, al. pohotovostnu sluzbu)

a co sa robi s Lekarskymi protokolmi - to sa uctuje, alebo nejak eviduje?

ostatne naklady ako napr. telefon, postovne, kancel. potreby - normalne na 5.. ?? (dph sa neuctuje nikde, vsakze /sumy maju mat volny zaklad, alebo nulovu dph?/ )

este by som vas chcela poprosit, neexistuje nejaka knizka, al. prirucka pre uctovanie zdravot. zariadenia??

velmi by mi pomohla

dik
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ja uctujem ambulanciu v JU, ale myslim, ze je to podobne: kancelarske potreby, telefon, postovne - rezia, v PU 501, 518. Ste platcom dph? Ak nie, vsetko bez DPH.

Uctujem faktury, prip. dobropisy. Lekarske protokoly neuctujem, uctujem o nich len v pripade, ak je odsuhlasena poistovnou ina suma ako fakturovana, na zaklade protokolu znizim fakturovanu sumu v uctovnictve, aby mi sedelo saldokonto. Nie vsetci lekari su ochotni vystavovat dobropisy, nejako ich neviem presvedcit k tomu.

Ak ma niekto iny nazor, napiste.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Lianka
Nie vsetci lekari su ochotni vystavovat dobropisy, nejako ich neviem presvedcit k tomu.
Lekári veru nechcú vystavovať dobropisy (ich zákon o účtovníctve vôbec netrápi), no niektoré poisťovne ich už do toho nútia. Bez dobropisu jednoducho faktúru neuhradia. Takto to rieši Dôvera i VšZP. Uhradia rozdiel medzi mesačnou fakturáciou a dobropisom. Jeho výšku uvádzajú na vyúčtovaní za príslušný mesiac.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Lianka
Ja uctujem ambulanciu v JU, ale myslim, ze je to podobne: kancelarske potreby, telefon, postovne - rezia, v PU 501, 518. Ste platcom dph? Ak nie, vsetko bez DPH.

Uctujem faktury, prip. dobropisy. Lekarske protokoly neuctujem, uctujem o nich len v pripade, ak je odsuhlasena poistovnou ina suma ako fakturovana, na zaklade protokolu znizim fakturovanu sumu v uctovnictve, aby mi sedelo saldokonto. Nie vsetci lekari su ochotni vystavovat dobropisy, nejako ich neviem presvedcit k tomu.

Ak ma niekto iny nazor, napiste.
Oprava: ak nie ste plátcom dph, všetko s dph!
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

ALDA
Oprava: ak nie ste plátcom dph, všetko s dph!
takze lekar moze byt aj platca dph? myslela som si ze nie.
ak mam takyto pripad: sme s.r.o. (autoservis-platca dph), ale pod nasu firmu patri aj ambulancia (lekar-nie je platca dph) mozem jedno uctovat ako platca a vsetko ostatne budem uctovat ako neplatca? ked robite niekto v omege, viete mi poradit ako si to mozem rozdelit (mam vytvorene strediska, ale ked idem do uctovnych dokladov, tam to uz neviem rozlisit)


dik
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
sara-ke
takze lekar moze byt aj platca dph? myslela som si ze nie.
ak mam takyto pripad: sme s.r.o. (autoservis-platca dph), ale pod nasu firmu patri aj ambulancia (lekar-nie je platca dph) mozem jedno uctovat ako platca a vsetko ostatne budem uctovat ako neplatca? ked robite niekto v omege, viete mi poradit ako si to mozem rozdelit (mam vytvorene strediska, ale ked idem do uctovnych dokladov, tam to uz neviem rozlisit)


dik
Nerozumiem: Ak je firma plátcom DPH, tak sú plátcami všetky strediská s.r.o.
Nie je lekár u vás iba v prenájme?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

sara-ke
takze lekar moze byt aj platca dph? myslela som si ze nie.
ak mam takyto pripad: sme s.r.o. (autoservis-platca dph), ale pod nasu firmu patri aj ambulancia (lekar-nie je platca dph) mozem jedno uctovat ako platca a vsetko ostatne budem uctovat ako neplatca? ked robite niekto v omege, viete mi poradit ako si to mozem rozdelit (mam vytvorene strediska, ale ked idem do uctovnych dokladov, tam to uz neviem rozlisit)


dik
Zisti si čo má vaša SRO v predmete podnikania. Ak je tam aj poskytovanie lekárskej starostlivosti, tak lekár by mal byť zamestnancom. Ak je tam v prenájme ako píše ALDA, tak on si musí viesť samostatné účto, pravdepodobne jednoduché. Ale to všetko treba zistiť, tebe ako účtovníčke tieto informácie musí niekto poskytnúť = konateľ ? spoločníci ? atď....
Pekný deň...
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

v predmete podnikania je uvedene toto: prevádzkovanie zdravotn. zariadenia, takze aj to zariadenie musi byt platca dph?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
áno, musí byť............,
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

a dph sa bude uctovat z VFA, PFA... aj pre poistovne....,a co s tymi PPD 20,-Sk to je bez dph,vsak??
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
§ 29 ZDPH oslobodenie od dane - zdravotná starostlivosť.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

benka
§ 29 ZDPH oslobodenie od dane - zdravotná starostlivosť.
to co znamena, mozete mi to vysvetlit?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
To znamená, že na vystavenej Fa za poskytovanie zdravotníckej starostlivosti ( fa na zdr. poisťovňu ) sa uvedie napr.:

Základ dane 100000,-
DPH 0% 0,-
Spolu 100000,-

Tie 20SKK bločky by tiež mohli obsahovať nejakú pozn. o 0% DPH.

To 0% znamená, že sa jedná o plnenie oslobodené od DPH
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
sara-ke
a dph sa bude uctovat z VFA, PFA... aj pre poistovne....,a co s tymi PPD 20,-Sk to je bez dph,vsak??
Zmluvy s poisťovňami má s.r.o., alebo lekár. Už tu bola položená otázka:lekár je vaším zamestnancom?
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

ALDA
Zmluvy s poisťovňami má s.r.o., alebo lekár. Už tu bola položená otázka:lekár je vaším zamestnancom?
to praveze neviem, ci musi byt zames-com (zdrav. sestra je zam-com) ale lekar je aj spolocnikom (su 2 spolocnici zalozili s.r.o.) v tej s.r.o. musi byt zames-nec ???
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Licencia je na sro alebo na lekára - SZCO ?
Ak je na sro tak neriesme tu pracovnoprávne zaradenie lekára -spoločníka, ale iba otázky účtovania a DPH.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

benka
Licencia je na sro alebo na lekára - SZCO ?
Ak je na sro tak neriesme tu pracovnoprávne zaradenie lekára -spoločníka, ale iba otázky účtovania a DPH.
no ved prave mna zaujima hlavne ako to mam uctovat, za celu firmu vsetko spolu, mam to nejako rozlisovat? hlavne ma zaujima to dph (zdravot. nie je oslobodene od dph???)
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Pre postúpenie riešenia je potrebné odpovedať na otázku, kto faktúruje zdrvot.poisťovniam.Ak s.r.o., tak poskytuje služby oslobodené od DPH pozri § 29. Samozrejme ak s.r.o. poskytuje aj služby neoslobodené (autoservis) tak faktúruje s DPH. Upozorňujem na koeficient.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať