Zavrieť

Porady

Zabudol som uplatnit danovy bonus za roky 2012 a 2013,ako postupovat?

zabudol som si uplatnit na 1 dieta danovy bonus za roky 2012 a 2013. Ako mam teraz postupovat? Bol som na danovom urade,ale tam mi dali len tlacivo a ze si mam z firmy vypytat rocne zuctovanie preddavkov na dan za tieto roky, nepovedali, ci mam znova vypisat cele tlacivo aj so vsetkymi prijmami atd a dopisat tam danovy bonus, alebo len v tlacive na danove priznanie vyplnim tam kde treba priznat len danovy bonus. A ako treba oznacit danove priznanie opravne, ci dodatocne?Dakujem velmi pekne
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Za rok 2012 a 2013 si podával DP sám, alebo ti zamestnávatel robil ročné zúčtovanie dane ? Mal si okrem príjmu zo zamestnania aj iné zdanitelné príjmy, napr. zo živnosti ?
inkamia Robila mi ho firma, v ktorej robim dodnes- ziadne ine prijmy som nemal..
veronikasad Firma nerobí daňové priznanie, ale ročné zúčtovanie dane. Mal si dostatočný príjem pre nárok na DB (aspoň 6-násobok min.mzdy) ?
inkamia Prepacte,zle som sa vyjadril, ano tie podmienky splnam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    DDP podávaš, v prvom rade si zisti aký bol ročný príjem
    nežiadal si DB druhý rodič dieťaťa?
    vypisuješ DDP znovu ako keby bolo nové, len dopĺňaš odd. XI.
    a platí všetko ako ti bolo povedané na DU
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    inkamia Nie, druhy rodic si neziadal, a rocny prijem-ciastka to nejako ovplyvnuje? Dakujem
    inkamia A stym vyplnovanim, takze znova prepisem cele danove priznanie so vsetkymi polozkami plus tam vyznacim aj danovy bonus
    mzdarka renca možno by bolo fajn to dať vypracovať odborníkovi. Mila123 ti jasne napísala, čo robiť.
    inkamia ...to sa mi zda zbytocne, kedze doma mam vypisane to stare podane priznanie, len som chcel poradit ohladom tych veci co som pisal,kedze na dan. urade mi povedali to co vy, za odbornikom :-( ... Ale aj tak dakujem.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Dodatočné. Samostatne za každý rok.
    Ak opravuješ DP a podávaš ho do termínu, je opravné, ak po termíne, dodatočné.

    Zabudol som uplatnit danovy bonus za roky 2012 a 2013,ako postupovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.