Zavrieť

Porady

z jú na paušálne výdavky

Ospravedlňujem za otázku, viem, že to tu už bolo rozoberané, lebo som si prečítala všetko čo som našla. Na základe toho som dospela k záveru, že na paušál z jú môžem prejsť, ked sa preto rozhodnem do podania daňového priznania, samozrejme keď splňam podmienky. Pripočítavajú sa len rezervy podľa §51a dzp. Ale moja známa, veľmi dobrá účtovníčka mi tvrdí, že nemôžem, že na to som mala myslieť pri zostavovaní daňového priznania minulý rok a pripočítať pohľadávky a záväzky. Toto sa mi nezdá, ale celkom ma zneistila. Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danina je offline (nepripojený) Danina

    Danina
    DP sa pri prechode na paušálne výdavky už neupravuje o pohľadávky a záväzky. To je môj názor, uvidíš čo Ti odpovedia ďalší.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zajo ďakujem za názor
    ata111 Aj ja to takto riešim, do príjmov dávam len uhradené fa. Vždy spracujem účto a paušál použijem, len keď po prepočte je to výhodnejšie. Evidenciu o pohľadávkach vediem.
    zajo tiež si myslím, že sa to takto rieši. pri spracovaní dp sa zistí, ktorý postup je výhodnejší a ten sa použije.
    zajo ďakujem
      zbaliť

    z jú na paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.