Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
A ináč ešte stále mi nie je jasné..o čo sa tu vlastne jedná..urobiť registratívny poriadok..a ďalší postup..naťahať veci do archívu, alebo ?!
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Janca
Rosemary pomooooc, lebo budu musiet stavat viac zariadeni pre nas "postihnutych zakonmi" !!!!!!!!!!!
Ale keď sa to tak vezme...čo nám bude chýbať?! okrem toho že nebudeme mať všetkých päť pokope?!
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Rada hras pexeso a clovece nahnevaj sa ?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Tento konkrétny archivár je môj známy, ale nemal by to byť problém zistiť cez archív, alebo štátnu archívnu správu MV (Križkova ul) určite je viac takých, ktorí by pomohli.

Čo ťa zaujíma viac. O konkrétnom archívnom poriadku veľa neviem aj keď som ho čítala (ekonomické zákony sú podľa mna zrozumitelnejšie). Výhoda v najatí archivára bola v tom, že nám to nielen celé vybavil a urobil, ale aj vysvetlil a naučil nás v tom pokračovať správne. Sme titiž úrad a tu by mal spisový a registratúrny poriadok fungovať 100% čo sa aj deje.
Je to presne ten istý prípad ako keď si niekto najme ekonóma aby to celé nemusel spackať sám-
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Janca
Rada hras pexeso a clovece nahnevaj sa ?
Radšej scrabble...aj keď nebudeme mať všetko v hlave ok..tak pexeso..a clovece určite zvládneme...len aby nás dali spolu na celu!! hihi
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Nike
Tento konkrétny archivár je môj známy, ale nemal by to byť problém zistiť cez archív, alebo štátnu archívnu správu MV (Križkova ul) určite je viac takých, ktorí by pomohli.

Čo ťa zaujíma viac. O konkrétnom archívnom poriadku veľa neviem aj keď som ho čítala (ekonomické zákony sú podľa mna zrozumitelnejšie). Výhoda v najatí archivára bola v tom, že nám to nielen celé vybavil a urobil, ale aj vysvetlil a naučil nás v tom pokračovať správne. Sme titiž úrad a tu by mal spisový a registratúrny poriadok fungovať 100% čo sa aj deje.
Je to presne ten istý prípad ako keď si niekto najme ekonóma aby to celé nemusel spackať sám-
Jedná sa mi o to.. že keď vypracujem / odpíšem/ registratívny poriadok od niekoho..tak nasledujúci postup..je zaniesť papier na archív a čo dalej?!
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

To Hlinkovx: mozno sa nam to podari, vsak budeme mat jednu diagnozu.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
NIKE... a ešte ohľadom toho archivára...koľko ťa to stálo?! lenže by sme malá firmička.. my nie sme úrad..
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Janca
To Hlinkovx: mozno sa nam to podari, vsak budeme mat jednu diagnozu.
Lebo cez mreže sa to dosť blbo hrá... ale možno by sme si zvykli...
nemáš tam nejaké konexie...žeby sa už pripravili na nás..potom bude nápor a čo s nami bude?!
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

zacnem ich hladat, len co neurobim ten reg. poriadok a registraciu osob. udajov, ked ma sef vyhodi. Jeho zena je doktorka, Ta nam to urcite lahko zariadi. Vsetci sa zideme v jednej posteli ....
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ja síce radšej v samostatnej postielke......ale keď ináč nedáš...ale keď nám nedajú..tak aj jedna bude stačiť..
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Sme malý úrad. Cena je porovnateľná s účtovníkmi, takže dosť. Samozrejme nezáleží na veľkosti firmy, ale na množstve dokladov.

Opísať môžeš len z časti, lebo to musíš našiť na vašu fi. To ale nie je to najhoršie. Najťažšie je dostať súhlas archívu.
Konkrétna skúsenosť.
Právnici vypracovali poriadok pred cca 8 rokmi. Prediskutovali sme to so štátnou archívnou správou MV - súhlas, používali sme ho.
Prišla novela zákona, vypracovali nový už registratúrny poriadok. Poslali sme ho do archívu. Neprišiel súhlas, ale pani, ktorá nám chcela poradiť. Boli sme radi, všetko sme akceptovali - vytkla, že máme do veľa skupín rozdelenú agendu. tak sme prerobili poriadok upravili sme skupiny. Prišla opäť a vytkla nám, že ich je málo. Šéf sa naštval najal archivára a je to.

takže držím palce v spolupráci a archívom, ale možno očaríte.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Tymi vraskami asi tazko. Mam len jedny nervy a mozno presvedcim sefa, ze to bude pre nas vyhodnejsie a budeme postupovat ako Ty Nike. Ale uz som si dala poslat tu knihu, tak aspon jeden pokus urobim a potom sa uvidi.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Dokladov tu nemáme veľa... napr. 2 šanóny za rok.../faktúry, pokladňa, mzdové listy, fondy, výkazy, DPH/ nič viac..
ostatné všetko hádžeme do zberu.. však, kde by sme to skladovali?!..
a kvôli tomu robiť všelijaké papiere.. to fakt si myslia, že človek nemá čo iné na práci... len študovať zákony..a hrať sa s papiermi..?!
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Janca
Tymi vraskami asi tazko. Mam len jedny nervy a mozno presvedcim sefa, ze to bude pre nas vyhodnejsie a budeme postupovat ako Ty Nike. Ale uz som si dala poslat tu knihu, tak aspon jeden pokus urobim a potom sa uvidi.
Keď neočaríme...aspoň unavíme..!!!
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Z vás bude mať archív radosť. Vetrím porušenie nielen archívneho zákona. Ale aj tak sa dá.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Vies ukecat k smrti ? Lebo ja moc nie. Ja len dufam, ze Tí, co to maju za sebou poradia, ked na nieco zlozitejsie narazime.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
TO NIKE A JANCA:
Nike..vetríš správne.. z nás majú všetci radosť...ale paragrafy sú nato , aby sa obchádzali... - aj tak v živote sa Ti nepodarí, aby si všetko mala OK..na 100% percent
JANCA: ukecať viem, až keď ma niekto veľmi naštve...dovtedy som kľudas, ktorý toho veľa nenahovorí....
Zajtra mám voľno..tak neviem, či sa do toho archívu nevyberiem.. pokecať si... len keby sa mám aspoň čoho chytiť
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Nike
Z vás bude mať archív radosť. Vetrím porušenie nielen archívneho zákona. Ale aj tak sa dá.
Vieš ono to máš asi tak... napr. zákon o ochrane osobných údajov.... keď sme urobili inváziu na úrad..tak zrazu musia novelizovať zákon..
takže možno to takto dopadne aj s registratúrou..
keby tie zákony robia ľudia z praxe....bolo by to super...ale keďže sú to väčšinou zákony šité horúcou ihlou a od stola....tak to tak aj vyzerá..
a tento štát vie tak akorát podkopávať nohy...
štát nedodržuje zákony .. tak prečo sa s nimi mám riadiť ja...?!..
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Skus sa opytat v Haagu !?!?!?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať