Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Janca
Skus sa opytat v Haagu !?!?!?
a prečo...?!... a načo?!..nechňapem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janca a hlinik: myslim, ze sme viaceri.. ))

ja robim ucto jednej malej s.r.o.-cke bez zamestnancov a drobnym podnikatelom, ktori maju do roka 10 faktúr. A zas akoby som nemala nic na praci budem kazdemu robit registraturny poriadok... ach jaj...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
za ten hlinik vypichnem očko...ale ináč ma teší.. že problémy nemám sama...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

akurat som si to vsimla a chcela som sa ospravedlnit.. promin.. v tej rychlosti sa mi podari vselico
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
andreaS
akurat som si to vsimla a chcela som sa ospravedlnit.. promin.. v tej rychlosti sa mi podari vselico
OK..očko ti zostane...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

... ze stat nedodrzuje zakony .... Mam rada filmy zo sudnej siene.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Janca
... ze stat nedodrzuje zakony .... Mam rada filmy zo sudnej siene.
vša aj ja a súdne spory so štátom sú tie najlepšie ..
ale je to tak.. štát urobí zákon..ktorým sa sám neriadi..a ja mám vymýšľať a vypisovať všelijaké formuláre a poriadky.... ktoré on sám nemá...
nech sa na mňa nikto nehnevá...ale však toto je republika postavená na hlavu....
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Mamina napr.ide na dôchodok ku koncu roka ...a teraz má čakať naň 7 mesiacov.. než jej ho odsúhlasí sociálna poisťovňa..a to ešte robila aj na Morave..takže neviem, neviem, či to bude vôbec za 7 mesiacov ... ale v zákone je uvedená lehota.. trošku iná...
a kde má sociálna poisťovňa archív...a podobné veci... však keď tam človek ide,, tak aj tak nič nenájdu.... akorát oni sa môžu na niekoho vyhovoriť a my nie..
0 0
Suzanne Suzanne

Suzanne je offline (nepripojený) Suzanne

ako Vás tak všetkých čítam, tak vidím, že v utorok ma čaká čaká výlet do archivu...asponže som si už dnes zistila kam vlastne patrím
A ešte niečo..tá pani z archívu mi slúbila že mi poskytne nejaký vzor ako by mal taký poriadok vyzerať, tak pre Vás všetkých ktorí ste s vypracovávaním ešte nezačali to sem umiestnim.
Naposledy upravil Suzanne : 28.10.04 at 13:57
0 0
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Ako som sľubila pripájam registratúrny plán a poriadok ako som ho dostala so Štatneho archívu.
Pripájam aj text s mailu:
" Štátny archív v Levoči, pobočka Poprad Vám zasiela vzor registratúrneho poriadku a plánu. Vzory upravte podľa systému práce vo Vašej spoločnosti. Znaky hodnoty a lehoty uloženia uvedené vo vzorovom registratúrnom pláne nie je možné meniť. Po konzultácii s pracovníkmi archívu je však možné do registratúrneho plánu dopísať skupiny písomnosti, ktoré sa vo Vašej firme vyskytujú, ale vo vzorovom pláne nie sú. Doplneným písomnostiam je potrebné priradiť znak hodnoty a lehotu uloženia.
S pozdravom"
Dúfam že Vám to pomôže tak veľa zábavy

PS. Pegistratúrny poriadok je formát RTF , takže ho nemôžem pridať ako prílohu, ak to ide tak mi poraďte.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

To teda bude zabava... uf, uf, uf. Ale dik za prilohu.
0 0
lepotka lepotka

lepotka je offline (nepripojený) lepotka

Dnes som bola u nás v archíve a výsledok:
1 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Veľmi veeeeeeeeeeeeeeľmi ďakujeme lepotka a Tomi.
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Ďakujem!!!!!!! Už sa na to teším
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Milí poraďáci, prosím vás, to sa naozaj týka všetkých PO??? aj FO? ja som si včera, keď som našla túto tému prečítala zákon o archíve a registratúre, ale tam som nenašla takúto povinnosť, alebo som nečítala pozorne? alebo je to niekde inde uvedené? prosím napíšte mi presne § a zákon alebo usmernenie
Vopred vďaka.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

To aby sme zamestnali ešte jedného človeka, čo sa čisto len tomuto bude venovať. Brrr.
0 0
Lenočka Lenočka

Lenočka je offline (nepripojený) Lenočka

Vie mi niekto povedať odkedy to firma musí robiť? Ja som to započula prvý krát asi pred týždňom v správach.Údajne hrozí pokuta ak to firma nevedie.
0 0
Suzanne Suzanne

Suzanne je offline (nepripojený) Suzanne

Lenočka: tú istú otázku som položila aj ja včera pracovníčke archívu, jej odpoveď ma prekvapila. Táto povinnosť existuje vraj od roku 1975 a každá novovzniknutá spoločnosť má túto povinnosť pri založení.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Suzanne
Lenočka: tú istú otázku som položila aj ja včera pracovníčke archívu, jej odpoveď ma prekvapila. Táto povinnosť existuje vraj od roku 1975 a každá novovzniknutá spoločnosť má túto povinnosť pri založení.
pufff, to sme ale zaspali dobu, čo?
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Nuž čo hor sa zaplňať archívy, tetušky budú mať radosť aspoň prevetrajú staré papiere. Inač ja si pamätám za "socíku" že sa viedol archív so vše všudy takže ono to bolo len po páde železnej opony na to ludia nejak pozabudli.Lebo však kto bude sa hrabať v starých záznamoch a kde tade.Lepšie je spáliť za sebou mosty a nik už na nič nepríde ani tý čo zabúdaju si odkladať napr. zápočty a "potom sa dožadujú dôchodku.Však oni majú všetko odpracované len ta firma už neexistuje "
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať