Zavrieť

Porady

SZČO uplatnenie výdavkov

ahojte potrebujem poradiť , SZČO neplatca DPH , registrovaný v SR , vykonával stavebné práce pre českého podnikateľa , Faktúroval v českých korunách ,kde celková vyfaktúrovaná suma je 217 466 CZK, do daňového priznania to dám iba ako príjem zo živnosti? kde to prekurzujem ročným kurzom 27,536 ..to je 217466/27,536= 7897,52 EUR ,
1.,
SZČO má živnosť od 07.01.2014 a ku dňu 09.12.2014 živnosť ukončil , ako správne vypočítam paušálne výdavky?? mám dať normálne 7897,52x 40% ?? mám rátať celých 12 mesiacov ?? Alebo mám dať iba 11x 420 Eur???
2.,
SZČO mal v roku 2014 zaplatené zdravotné poistenie 12krát , kedže mal živnosť od 07.01.2014 a ukončil 09.12.2014 , tak môžem zarátať do zdravotného poisteniia aj za tieto mesiace ?? kedže to bolo platené v dňoch ked ešte živnosť trvala?? bolo to uhrádzané vždy k 3tiemu dňu v mesiaci
3.,
nezdanitelňá časť základu dane na daňovníka ostáva stále 3803,33 EUR??
4.,
ak vykonával stavebné práce v ČR , ale trvalý pobyt má v SR ,stačí ked podá daňové priznanie iba v SR ???

Ak sa v niečom mýlim prosím poradte mi ... aby som nespravila chybu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    1, celých 12 mesiacov
    2, celé ZP
    3, každý okrem starobného dôchodcu a výsluhového dôchodcu k 1.1 - má nárok
    na odpočítateľnú položku vo výške 3.803,33
    4, Ak nebol prihlásený v ČR na finančnom úrade nemusíš podať DP v ČR
    mmaatt Týka sa to aj invalidného dôchodku?

    SZČO uplatnenie výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.