Zavrieť

Porady

Poradíte mi kvalitný kolagén na chrupavku prípadne overený recept?

Dobrý deň,

chcem si kúpiť kolagén kvôli problémom s chrupavkami. Mal som ORTHO HELP 3 mesiace, nejak necítim pokrok. Tak že či náhodou niekto nemá skúsenosti s nejakým kvalitným kolagénom, že mu to po čase skutočne zlepšilo situáciu. Prípadne nejaké recepty starej matere ak máte, budem vďačný za každú novú info. :-)



PS: uvedomujem si, že ide o dlhodobú liečbu a kolagén v tabletách je len doplnok výživy na určitú dobu.




Ďakujem vopred za užitočné rady.
kopretinka aký máš problém,ak to nie je tajné?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-)) bettylou
huspenina, pravidelne v jedálničku

Hlasovalo 8 pouzivatelov

Užitočné (8)
Mária27, 2009, terezamaria, lujza.j, kargo, BXLmiami, taiko, Dáša_
8

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Jurivo
Popri každom výživovom doplnku s kolagénom treba užívať vyššie dávky vit. C (najlepšie v prírodnej forme). Vit. C sa podieľa veľkou mierou na tvorbe kolagénu.

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
ja idem skúsiť na lačno po dobu 3 týždňov 1PL potravinárskej želatíny...zapiť dostatočným množstvom vody....potom pauza

toto je užitočná rada tu z porady........ale to treba dať do vyhladávača čo sa hladá...

nemám žiadne chrupavkové problémy ...iba tak

http://www.porada.sk/t206634-vyziva-klbov.html
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Tweety šak ti tam naboptná
lujza.j doplnila som....
Anika61 Tam je to v tom linku co som dala:-) tiez chcem skusit:-)
Ale tam je,ze do rana nechat nabopnat a tak zjest....
lujza.j dnes som si vybrala v lekárni Piascledine....ked doberiem....dalej budem asi pokračovať bez...zloženie tohto lieku:sojový a avokadový olej...takže kúpim a budem piť
terezamaria Lui musia sa vypiť 3 dávky, už som to jedla 3 x po 3 balenia.....jedno trojbalenie do roka, najlepšie počas jedenía :-)))
  zbaliť

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
vyhýbajte sa kyseline citrónovej.Je to konzervat a ničí chrupavky.ggoglite desatero doktora lukeše boskovice.

ladynika je offline (nepripojený) ladynika

ladynika
mne velmi pomaha toto, davam si to trikrat do roka ako kuru a vzdy pomoze, aj od bolesti...vyskusala som tych pripravkov dost, aj na predpis od ortopeda, ale toto ma najvacsi podiel ucinnych latok v zlozeni...a kolagenu az 11 gramov v dennej davke...http://www.namaximum.sk/kategoria/k-...klbova-vyziva/ naozaj to velmi odporucam
pajoas6 Kedy vam zacal ucinkovat?
Ja aj cvicim, mozem to normalne brat s proteinom? Vdaka. :-)
ladynika ja si to davam rano do dzusu, prerazi to chut kolagenu :-) urcite sa to moze kombinovat aj s proteinmi, v zlozeni nie je nic co by branilo spolocnemu uzivaniu...a mne to zabera asi po tyzdni, nasadzujem si to ak zacinam citit bolest v klboch...ja mam lupus (reumaticke ochorenie) a brala som uz mnozstva doplnkov ale jedine toto mi pomohlo, aj na chrupavky aj na vazivo, aj na zapal...uz to asi vyznieva ako reklama :-) ale treba si popozerat v zlozeni kolko je tam obsiahnutych latok a v akom mnozstve a myslim ze v tomto smere je tento produkt jedinecny na SK trhu :-)

patotn je offline (nepripojený) patotn

patotn
ja som nasiel o kolenach na fore toto mozno nieco pomoze aj na chrupavku ANIMAL FLEX universal (klbova vyziva pre kulturistov s najlepsimi recenziami-osobne odskusane 2kury=ulava pre cely pohybovy aparat,lepsia mobilita klbov,eliminacia unavovych bolesti a stuhnutosti kolien atd), dalej GELACTIV (uzivam cca 5r=po 2mesiacoch 3mesacnej kury zatial vzdy citelna ulava-v mojom pripade kolena, ramenny klb,slachy predlaktia,zapastia a klby a slachy prstov) a VERSAN (zatial len v procese uzivania na odporucanie lekara a znamych-hlavny benefit je udajne v zrychlenej nutrifikacii chrupaviek a okoliteho vaziva, zrychlena tvorba synovinalnej tekutiny kt impregnuje a "konzervuje" chrupavku)

vstrebavanie a transport hlavne Ca,Mg,F(a ich ionov,soli atd) a teda hlavne vit. C,D,K.Dolezity je taktiez B-komplex na regeneraciu nervovych struktur a Omega 3-6-9

LOPUCH(ano normalne odtrhnuty od potoka)staci prilozit, pripadne este omotat potravinarskou foliou, dalej kostihojova tinktura a na prevenciu klbovych zapalov zazvorovy caj a "caj" lapacho

Sinovial na premazanie kľbu, vraj si to dávajú športovci pichať pred sezónou
chondrosulf na 3 mesiace a meloxycam

BARNYS INOVO 5 + mumio

100% kolagén COLAFIT /3 mes. stoja asi 20 eur. Ale odporúčam najmä ANIMAL FLEX 44 sáčkov po 8 tab, 1 sáč. na deň a naraz nalačno. Stojí od 28,50 eur

Condrosulf 30x800mg 3 balenia
ladynika mne lopuch vobec nepomahal, ani tvaroh (vraj vytahuje zapal a vodu) ani masaz lubovnikovym olejom (na cystu) a condrosulf od ortopeda mi nepomohol vobec :-(
patotn u niekoho nepomoze nic z prirodnej mediciny a ani lieky ked je to moc poskodene mam odskusane

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ kargo
Manželke veľmi pomohol Ortho 3000 (na Slovensku sa nedá kúpiť len v ČR ), mne pomohol Colafit ale treba aspoň 60 ks. A občas aj tú huspeninu.

lyka60 je offline (nepripojený) lyka60

lyka60
aj ja som čítala, že večer rozmiešať 5 g kvalitnej potravinárskej želatiny so štvrtinou šálky studenej vody a ráno nalačno skonzumovať, zatiaľ nemám odskúšané, mne pomohol trochu aj Ortho Help trochu aj šumienkový Proenzi, ale musím to stále brať bez prestávky momentálne skúšam Colafit až doberiem po 2 mes. skúsim tú želatinu, alebo už tebe skôr odporúčanú klbovú výživu od ladynika.

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

peterkos2
Ja momentálne skúšam na kľby 1PL avokádový olej ráno na lačno,večer si dávam 1PL makového oleja -vápnik. DG osteoartróza 1.st.Predpísaný Piascledine,využíval som dva mesiace a žiadne výsledky. Momentálne mám prestávku-u nás nemajú avokádový olej.
Príspevok zbalený
spam

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.