Zavrieť

Porady

Zdanenie posgraduálneho štúdia

Firma súhlasila s posgraduálnym štúdiom, /k získaniu vedeckej hodnosti v odbore PhD/ pre pracovníka s tým, že mu uhradí cestovné výdavky a všetky ostatné výdavky spojené s týmto štúdiom. Jedná sa o celkovú sumu štúdia okolo 15000.-Sk. Má sa táto čiastka pracovníkovi zdaniť?
Daňový metodik mi na to nevedel dať jednoznačnú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Takto večer a bez prístupu k zákonom z hlavy poviem, že asi nie. Zákonník práce myslím umožňuje preplácať náhrady výdavkov spojené so štúdiom. A tým by tieto náhrady mali byť aj daňovo uznané.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V prípade doškoľovania zamestnanca je to suma oslobodená. V prípade ak zamestnanec štúdiom získa vyšši stupeň vzdelania, nie je oslobodená od dane. Neviem, či aj postgraduál patrí k vyššiemu stupňu. Zaujíma ma to, preto som aj ja zvedavá na verdikt múdrejšieho.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ak si okrem inžinierskeho štúdia dopľňa na PhD. jedná sa o vyšší stupeň vzdelania. Súhlas s predchádzajúcimi.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    PhD. je jednoznačne vyšší stupeň vzdelania.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Ano je to vyšší stupeň vzdelania aj v starom zákone sa to zdaňovalo. v tom prípade to treba zdaniť pracovníkovi. Len som si to potvrdila. Díky.

    Zdanenie posgraduálneho štúdia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.