Zavrieť

Porady

Predaj tovaru

Som začínajúci SZČO- technické poradenstvo. Popri tejto činnosti chcem vykonávať aj predaj tovaru súvisiaceho s poradenstvom. Za účelom lepšej nákupnej ceny chcem nakúpiť väčšie množstvo tohto tovaru a následne ho postupne predávať zmluvným ale aj nezmluvným klientom. Chcem sa spýtať či si môžem celý nákup tovaru dať ihneď do nákladov alebo iba tú časť, ktorú predám a či musím na tento tovať robiť nejakú samostatnú evidenciu. Vediem JU, nie som zatial platca DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Do nákladov si môžeš dať nákup tovaru po zaplatení. V JU sa účtuje o všetkom, čo sa zaplatí cez účet alebo v hotovosti. Tovar by si mal viesť v skladovej evidencii.

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Ďakujem Zuzka, ešte podotázočku, nemám reg.pokladňu, môžem ho predávať na faktúru, alebo PPD?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Treba si pozrieť zákon o reg. pokladniciach, či práve ten Tvoj predaj nespadá pod reg. pokladňu, ale predpokladám, že nie. Môžeš predávať na faktúru a aj PPD.
    Niekde tu na porade som videla zákon o reg. pokladniciach (pod heslom reg. pokladňa) skús si to pozrieť.

    Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

    Fidlo
    Ibaka
    Ďakujem Zuzka, ešte podotázočku, nemám reg.pokladňu, môžem ho predávať na faktúru, alebo PPD?
    Môžeš ho predávať iba na faktúru a k nej vystavovať PPD pri platbe v hotovosti. Ale nemôžeš ho predávať iba na PPD bez faktúry. RP nemusíš mať, ale v tom prípade všetko len cez Fa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.