Zavrieť

Porady

Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania rok 2014

Vedel by mi niekto poradiť, či je správny tento text na oznámení o predĺžení DP?

VEC:
Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby

Na základe § 49 ods. 3 písm. a) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon o dani z príjmov“) oznamujeme, že za zdaňovacie obdobie 2014 sa lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby podľa ods. 3 písm. a) predlžuje do 30. júna 2015.

Súčasťou príjmov nie sú zdaniteľné príjmy zo zdrojov v zahraničí.

Je správny ods. 3 písm. a) na konci vety alebo tu má byť uvedený ods. 2?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    ...príjmov právnickej osoby podľa ods.2 predlžuje do 30. júna 2015.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tina.mm Tlačivo, ktoré som si priniesla priamo z daňového úradu má ods. 3 písm. a). Tak som si zrazu nebola istá.
    ďakujem
    Peggynka Tu máš dole vzor,Príloha č.1:
    http://www.ftmaudit.sk/Odklad-da%C5%...priznania.html
    Majkas podla mna ods.3/a :

    § 49
    (3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
    a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
      zbaliť

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, v ktorej podá daňové priznanie. Bodka. Žiadny paragraf nie je povinný uvádzať.

    Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania rok 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.