Zavrieť

Porady

Kto znasa naklady na pripojenie na verejnu kanalizaciu?

Starosta nasej obce informoval, ze sa planuje vybudovat verejna kanalizacia, a naklady bude kazdy obyvatel znasat sam, a pripojenie je povinne, inak hrozi pokuta.
Obec je nad 2000 obyv. tzn. podla smernice 91/271/EHS a nasich suvisiacich zakonov, by sa mali obce medzi 2000-10000 obyv. pripojit do konca roka 2015 (tak som to zhruba pochopila). Co v pripade, ze clovek na to financne prostriedky jednoducho nema? (odhadujeme naklady cca 1000 -1500 EUR - vykopove prace, odvodne potrubie a pod.) Aky je postup?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Platí § 23 ods. 2 zákona č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách:

    2) Vlastník stavby alebo vlastník pozemku je povinný pripojiť stavbu alebo pozemok, kde vznikajú odpadové vody, na verejnú kanalizáciu a splniť technické podmienky týkajúce sa najmä miesta a spôsobu pripojenia na verejnú kanalizáciu a uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, ak v obci, na ktorej území sa stavba alebo pozemok nachádza, je zriadená a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami.
    Iný legálny spôsob nakladania s odpadovými vodami je používanie žumpy alebo domovej čističky, na ktoré musí mať vlastník povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Ale čítaj pozorne!!! Je tam napísané:

    "a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami."

    Takže ak má legálnu žumpu, tak mu nikto nemôže prikázať pripojiť sa na kanalizáciu.

    Tu bola o tom debata:

    http://www.porada.sk/t243451-neobyva...-pripojka.html
    Kvaka Však to poznám, aj my sme sa pripájali, lebo sme mali zlú žumpu. Nenapísala som iné. Ty si nečítal pozorne. V tom odseku je to jasne napísané na konci odseku.
    Chobot OK, takže máme na to rovnaký názor. Zle som to pochopil.
    dmc Pokial je dom uz "skolaudovany" napriklad so zumpou - nema povinnost sa pripajat na neskor vybudovanu kanalizaciu. Ide hlavne o novo"kolaudovane" stavby
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Postup sa dozvies na obecnom urade,alebo si najdi web stranku vasej obce. Vacsinou tam maju popis,ako postupovat aj s dokumentami na stiahnutie.
    Potrebujes povolenie od obce,vodarni apod. A vypracovany projekt. Obec zvacsa financuje kanalizaciu " na ulici",ale pripojky od domu si kazdy financuje sam.
    To, ze namas na to financie, to asi nikoho nezaujima. Ak si nesplnis povinnost, mozes dostat pokutu.
    karminska Dakujem.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Neviem ako je to s povinnosťou pripojenia, ale zdá sa mi, že raz tu už bola taká téma. V mestskej časti, kde bývajú naši tiež robili kanalizáciu, ale povinnosť pripojiť sa nebola. Bola to len možnosť. Naši tiež kvôli vysokým nákladom na pripojenie sa rozhodli, že zatiaľ sa pripájať nebudú. A nikto ich za to nepokutoval ani ich nikto nenútil pripojiť sa.

    Treba sa na obecnom úrade spýtať, na základe čoho vzniká povinnosť pripojiť sa a kde je uvedená tá pokuta za nepripojenie. Nezdá sa mi to, že by obec mohla takto direktívne prikázať pripojenie na verejnú kanalizáciu. Najmä ak niekto má riadne vybudovanú žumpu, prečo by sa mal pripájať na kanalizáciu. Najmä ak sú to starší ľudia - príde mi to nefér.

    Dopĺňam: takže ak máš iný spôsob likvidácie odpadových vôd (žumpu, čističku) tak ťa nemôžu prinútiť pripojiť sa na kanalizáciu.
    Naposledy upravil Chobot : 20.03.15 at 14:06

    Kto znasa naklady na pripojenie na verejnu kanalizaciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.