Zavrieť

Porady

Odborná literatúra

Zdravím,
viem, že je to ťažké povedať (v tomto prípade napísať), ale poradíte mi, ktorá literatúra je lepšia - DÚPP alebo literatúra od Poradcu? Viem, že každému vyhovuje niečo iné, ale aj tak, prosím, napíšte svoj názor.
Poradca sa mi zdá o dosť lacnejší, ale ešte som ho v ruke nedržala, tak neviem aká je to kvalita - ak zamestnancov nemám a vediem JÚ.
Poradíte, prosím?
Vďaka.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  emily je offline (nepripojený) emily

  emily
  Ja užívam aj jednú literatúru aj druhú. A až teraz som sa zamyslela, čo je lepšie. Musím sa priznať, že neviem. Niečo nájdem tu, niečo tu. Ani si neuvedomujem, ktorú publikáciu mám v ruke, keď niečo hľadám.
  Asi som nepomohla.
  Až teraz som si všimla, že píšeš o JU, tak asi skôr DUPP, lebo ten má špeciálnu publikáciu pre JU. Poradca je z každého rožku trošku.
  Naposledy upravil emily : 25.10.04 at 06:07 Dôvod: rozšírenie

  vladan je offline (nepripojený) vladan

  žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
  Mickya
  Zdravím,
  viem, že je to ťažké povedať (v tomto prípade napísať), ale poradíte mi, ktorá literatúra je lepšia - DÚPP alebo literatúra od Poradcu? Viem, že každému vyhovuje niečo iné, ale aj tak, prosím, napíšte svoj názor.
  Poradca sa mi zdá o dosť lacnejší, ale ešte som ho v ruke nedržala, tak neviem aká je to kvalita - ak zamestnancov nemám a vediem JÚ.
  Poradíte, prosím?
  Vďaka.
  V Poradcovi podnikateľa majú zvlášť periodikum venované jednoduchému účtovníctvu JÚPP, takže možno toto. Ale žiaľ, ja som ho ešte nevidela, takže neviem čo je obsahom.
  Ja takisto odoberám produkty obidvoch spoločností a už 100x som sa rozhodovala, ktoré zruším, ale zatiaľ som nemala toľko času, aby som analyzovala presné obsahy a porovnávala, čo je pre mňa výhodnejšie. Ono je to dobré aj na "opakovanie", lebo ak čítam aj jedno aj druhé, niektoré témy sa tam opakujú :-)

  Braňo je offline (nepripojený) Braňo

  Braňo
  Mne sa páči šanónová verzia od SEPI Dane a poplatky a účtovníctvo. Je to stále aktualizované.
  :-)

  Janca je offline (nepripojený) Janca

  Janca
  Brano mam tiez nejake publikacie v sanonoch. Ich vyhodou je, ze si stale v obraze, ale nevyhodou, ked potrebujes obhajovat alebo riesit starsi problem.

  Mickya je offline (nepripojený) Mickya

  Mickya
  Mne sa veľmi páčilo JÚPP, ale od budúceho roka nebude vychádzať, tak sa rozhodujem, čo si mám predplatiť, keďže dnes mám posledný deň na zaplatenie FA a ešte som sa nerozhodla.

  Janca je offline (nepripojený) Janca

  Janca
  Prave som hovorila so Zilinou. Kto chce nadalej informacie, ktore ziskaval v JUPP, nech si objedna DUPP. Bude tam samostatna rubrila pre JU a tiez pocas roka bude zasielanych viac priloch, v ktorych najdeme aj potrebne veci k JU. Tak je to na Vas.
  /mimochodom ja budem odoberat nadalej aj DUPP aj PORADCU/.

  Katty je offline (nepripojený) Katty

  Katty
  mne sa viac páči DUPP PMPP ako poradcovia, doteraz som odoberala aj jedno aj druhé ale v ďalšom roku ostanem len pri dupp pmpp

  Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

  Fidlo
  Ja odoberám Poradcu a je tam naozaj všetko, z každeho rožku trošku ako to už niekto napísal, predtým /pár rokov dozadu/ som odoberala EPP, DUPP ale teraz v Poradcovi to mám všetko v jednom a myslím to vyjde aj lacnejšie. A ďalšia vec je stihnúť to všetko aspoň prelistovať zbežne a nie to ešte podrobne prečítať. Okrem toho pred rokom som začala odoberať aj časopis Dane a Účtovníctvo, kde sú rôzne rady a riešenia, je to mesačník a ten vydáva PP Žilina /vydavateľ uvedených publikácií EPP,DUPP,PaMPP.../. Tak asi tak - "babo raď ", koľko ľudí, toľko názorov.

  Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

  Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
  Mne sa najviac páči PMPP ... .

  Melnick je offline (nepripojený) Melnick

  človek čo opustil Poradu. Melnick
  Vyťahujem na svetlo pekne starú tému, ale pretože nechcem zakladať novú a názov tejto je celkom výstižný pýtam sa vás kolegovia Poraďáci a čakám od vás radu ,ktoré ročníky odbornej literatúry likvidujete, lebo ja starý vetešník mám už zapratané všetky voľné miesta v rodinnom dome a stále mi je ľúto vyhodiť ju ,lebo :"čo ak ju budem práve potom, keď ju vyhodím , potrebovať "
  Moja rodina , ktorej zaberám všetky skrinky a poličky vám bude zaviazaná. Už dnes vám prostredníctvom mňa ĎAKUJE ak sa vám podarí presvedčiť ma : VYHODIŤ VŠETKO.
  (stoja tu nado mnou a som nútená ,to sem napísať, ináč neviem ,neviem ...čo by so mnou urobili. )

  Melnick je offline (nepripojený) Melnick

  človek čo opustil Poradu. Melnick
  Ešteže nestáli nado mnou dodnes . Aj tak by sa odpovede nedočkali.

  Dav je offline (nepripojený) Dav

  Dav
  Melnick Pozri príspevok
  Ešteže nestáli nado mnou dodnes . Aj tak by sa odpovede nedočkali.


  Vyhodila by som všetko. Pokiaľ máš prístup na internet, máš všetko. Ak Ti je ľúto, tak udeľ amnestiu 5 rokov starým zákonom o dani z príjmov, pokiaľ máš sporné veci z minulosti ku mzdám, k soc.poisťovni a ZP, tak minimum materiálov - tiež najradšej zákony. Zákon o DPH do a od 2004, a 5 rokov staré zákony o správe daní a poplatkov. Viac materiálov nemá zmysel. Podľa Zákona schválnosti ( toho sa nezbavíš, čo ako by si chcela), Ti aj pri archíve porovnateľnom s ústredným archívom, bude chýbať aj tak podklad k ošemetnému problému, lebo riešenie máš poznačené kdesi v hlave, u klienta, to číslo časopisu si nezohnala, ale si si ho požičala...
  Naposledy upravil Dav : 17.06.08 at 18:34

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.