Zavrieť

Porady

Daňové priznanie SZČO+dohoda o prac. činnosti

Dobrý deň, robím daňové priznanie známemu, ktorý od mája r. 2014 podnikal ako SZČO a celý rok 2014 robil aj na dohodu o pracovnej činnosti.
1. V prílohe - údaje na účely soc. a zdr. poistenia, v druhej tabuľke do riadkov 09 -11 uvádzam úhrn povinného poistného iba zo závislej činnosti, teda z Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch ...?
2. Uplatňoval si celý rok úľavu na dani u zam. kde pracoval na dohodu, môžem mu v X. oddiely r. 74 uplatniť sumu 3 803.33€, alebo tam môže byť len 8x316,94=2535,52€, alebo tam musí byť 0? Príjem zo závislej činnosti za celý rok 2014 bol 1400€, z podnikania cca 3 800€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V r.09-11 (str.12) uvádzaš poistné zo zamestnania z Potvrdenia o zdanitelnej mzde od zamestnávatela.
    V DP uvedieš ročnú NČZD (r.74) a na r.73 súčet základov dane zo zamestnania a podnikania. Pri príjmoch z podnikania - ak je to pre daňovníka výhodnejšie - si môže uplatniť pauašálne výdavky.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uhlie27 Ďakujem, ešte mám trochu skomplikovaný prípad. SZČO +dohoda o prac. činnosti celý rok, ale úľava na dani až od mesiaca 03/2014. Za jan. a febr. mu stiahli daň cca 20€. Príjmy spolu boli také nízke, že mu v riadku 79 a 80 vyjde 0. Do riadku 104 uvediem 20€, môžem uplatniť ich vrátenie? Prip. v tomto prípade patrí do riadku 74 nižšia suma než 3803,33?
    kn-alka boha, a ty robíš daňové priznania a neovládaš základné veci?

    NČZD je VŽDY !!!!! (okrem starobných dôchodcov a vysokých príjmoch) 3803,33 !!!!!
    Zrazený preddavok na daň sa píše do r.104 a vznikne preplatok na dani na r.110
    uhlie27 ... to robím amatérsky pre kamošov a manželku, o rok budem múdrejší, možno . Majú tak nízke príjmy, že aj ďakujem je pre nich slušný poplatok za daňové
    Katy a R tak im ešte chceš pridať starosti s prípadnými pokutami pri nezrovnalostiach ? radšej nech si to spravia sami - tiež si robím "amatérsky" DP - ale žeby som sa ani len nepozrela do zákona a neprečítala som si poučenie ako ty ? moje nervy!
      zbaliť

    Daňové priznanie SZČO+dohoda o prac. činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.