Zavrieť

Porady

nové predpisy v Rakúsku

Nové predpisy v Rakúsku!

S blížiacou sa dovolenkovou sezónou by som rád upozornil na nasledovné zmeny predpisov v susednom Rakúsku.

Rakúsky národný automotoklub informoval o nasledujúcich zmenách od 1. mája.

- Každý automobil má povinnosť svietiť počas celého dňa stretávacími svetlometmi.
- musí nosiť vo výbave vozidla hasiaci prístroj o minimálnej váhe 2kg - to sa týka len nákladných áut.
- Zároveň platí povinnosť nosiť reflexnú vestu oranžovej, alebo žltej farby, vesta nesmie byť uložená v batožinovom priestore, ale na takom mieste, aby si ju vodič mohol obliecť ešte pred vystúpením z vozidla.
- Vesty zelenej farby sú zakázané!
- Pokuta za nekompletnú povinnú výbavu sa v Rakúsku upravuje na 70,-Eur.
Naposledy upravil tibor : 19.05.06 at 07:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nobody007 je offline (nepripojený) nobody007

    nobody007
    Ja som počul, že povolená je len vesta oranžovej farby. Žltá je vraj zakázaná!
    Vie to niekto 100% potvrdiť alebo vyvrátiť? Nerád by som zacáloval 70Eur za blbosť, čo stojí 100 Sk!

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nobody007
    Ja som počul, že povolená je len vesta oranžovej farby. Žltá je vraj zakázaná!
    Vie to niekto 100% potvrdiť alebo vyvrátiť? Nerád by som zacáloval 70Eur za blbosť, čo stojí 100 Sk!
    Jasné, môžem Ti potvrdiť, že reflexná vesta môže byť žltá, oranžová alebo červená. (Zdroj v prílohe - sice v nemčine, ale je to tam - stiahol som to z domovskej stránky ÖAMTC)
    Naposledy upravil Chobot : 23.05.06 at 14:23

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    nobody007
    Ja som počul, že povolená je len vesta oranžovej farby. Žltá je vraj zakázaná!
    Vie to niekto 100% potvrdiť alebo vyvrátiť? Nerád by som zacáloval 70Eur za blbosť, čo stojí 100 Sk!
    lahka pomoc: kup aj taku, aj taku
    neviem ako je to presne, aj nam dnes o tom prisiel mail, su tam uvedene obe (zlta aj oranzova) a tiez iba zelena je vraj zakazana ....ale my to mame "z nemeckeho autoklubu" v hoaxoch som to nehladala, iba som to posunula pre istotu
    --------------------
    dodatocne dopisane:
    tak vidis, nestiham a este aj nepresne som odpovedala

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v TV zverejnili, že ten hasiaci prístroj sa týka len autobusov a nákladných áut.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    portfoliova
    A ani o modrej sa nič nepíše... ja budem mať modrú )
    no neviem, je tam vymenovane ze moze byt v troch farbach... v tom texte v nemcine... este si to radsej mrkni, kto ma na rozhadzovanie 70 € ?

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Lida
    v TV zverejnili, že ten hasiaci prístroj sa týka len autobusov a nákladných áut.
    Myslis v tej velkosti, alebo vseobecne nemusia hasiaci pristroj mat osobne auta? Teda neviem, ale myslim, ze nejaky malicky musia mat aj na nasich cestach. Alebo sa mylim? Ja sa iba vozim, nesoferujem takze neviem, ale nerozumela som presne, tak sa pytam radsej

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no..ja nevozím, zo dve zhorené autá som zažila, tak asi by bolo treba.
    Ja som len odcitovala, čo som počula v telke. Lebo som celý adresár použila aten mail rozoslala všetkým...to ste mali počuť ako drnčali telefony, aby som to vysvetlila. No a vzápätí povedali to upresnenie v telke..tak som poslala dalej akože bez záruky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ayya
    Myslis v tej velkosti, alebo vseobecne nemusia hasiaci pristroj mat osobne auta? Teda neviem, ale myslim, ze nejaky malicky musia mat aj na nasich cestach. Alebo sa mylim? Ja sa iba vozim, nesoferujem takze neviem, ale nerozumela som presne, tak sa pytam radsej
    Ani u nás nie je povinnou výbavou osobných áut hasiaci prístroj. Nerobte paniku. Ale kto chce, nech si ho kúpi.

    Do osobného auta aj tak nenapracete taký veľký, ktorý by dokázal uhasiť horiace auto. A tie malé, pol- až jedno kilové, sa minú skôr, než sa k autu priblížite. Tie sú dobré akurát tak na uhasenie táboráku. Je to skôr psychologický efekt.

    Hoci je môj názor takýto, aj tak mám aj ja jeden kilogramový, pre istotu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.