Zavrieť

Porady

záloha a tovar z EU s inštaláciou

Prosím o radu. Uzavreli sme zmluvu s Českou firmou na dodanie aumatických dvería vrát aj s montážou. Súčastne sme sa v zmluve dohodli, ze vopred zaplatime 531,. EUR, ako zálohu a doplatok 6000,- EUR po dodaní a montáži.
Sumu 531,- EUR sme uhradili 11.04.2006,obdržali sme od nich proforma faktúru na uvedenú sumu, s dátumom vystavenia 30.03.2006 a teminom dodania na proforma faktúre 20.04.2006.
Dokončenie a dodávka s montážou bola ukončená a zaslaná konečná faktúra:
Faktúra vystavená 17.05.2006
Dodanie služby+tovaru: 17.05.2006
Splatnosť: 16.06.2006
Konečná suma 6.531,-EUR
Záloha: 531EUR
K úhrade: 6.000,-EUR
Poradte ako som mala a mam spravne odviesť a prepočítať DPH???
Velmi prosim,!!
Dakaujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rems je offline (nepripojený) rems

    žena rems
    Jako datum uskutečnění zdanitelného plnění bych v tomto případě jednoznačně uvedla 17.5.2006 (faktura nepřišla před dodáním plnění, ale současně). Samozdaníš celou částku 6.531,- EUR. Výše zálohy nic neovlivní. Důležitá je vyúčtovací faktura, a poskytnutí plnění, což bylo 17.5.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Momentálne som si nie celkom istá, ale nie je práve pri dodaní tovaru s montážou s uhradenou zálohou výnimka, že sa musí odviesť DPH zo zálohy?!
    Pokiaľ nevieš dátum kedy dostali peniaze (môže tam byť rozdiel až 5 dní), je dátumom tvojej daňovej povinnosti dátum odoslania finančných prostriedkov z účtu?!

    Zajtra v robote si to pozriem. Pamätám si to niekde v e-novinách.

    rems je offline (nepripojený) rems

    žena rems
    Řekla bych, že toto je váš případ:
    § 19
    Daňová povinnosť
    pri dodaní tovaru a služby


    (
    1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby.

    Sice se ve vašem případě přímo o stavbu nejedná, ale je to v podstatě to samé.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Daduľa
    Prosím o radu. Uzavreli sme zmluvu s Českou firmou na dodanie aumatických dvería vrát aj s montážou. Súčastne sme sa v zmluve dohodli, ze vopred zaplatime 531,. EUR, ako zálohu a doplatok 6000,- EUR po dodaní a montáži.
    Sumu 531,- EUR sme uhradili 11.04.2006,obdržali sme od nich proforma faktúru na uvedenú sumu, s dátumom vystavenia 30.03.2006 a teminom dodania na proforma faktúre 20.04.2006.
    Dokončenie a dodávka s montážou bola ukončená a zaslaná konečná faktúra:
    Faktúra vystavená 17.05.2006
    Dodanie služby+tovaru: 17.05.2006
    Splatnosť: 16.06.2006
    Konečná suma 6.531,-EUR
    Záloha: 531EUR
    K úhrade: 6.000,-EUR
    Poradte ako som mala a mam spravne odviesť a prepočítať DPH???
    Velmi prosim,!!
    Dakaujem
    Ja si myslím , že mate 2 dodania, jedno záloha, ked to pripíšu na účet v banke. a druhá, z vyúčtovaného rozdielu medzi celkovou sumou a zálohou a to v deň dodania.
    Podľa mňa tu treba osobitne zdaniť ajj zálohu ako pri službe lebo tu nejde o nadobudnutie tovaru´=len pri nadobudnutí sa DPH zo zálohy neodvádza.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Dňa 24.10.2005 vyšli e-noviny, kde je výňatok z Usmernenia DR.
    Pri dodaní tovaru s montážou, je pri zálohách povinnosť odviesť daň dňom pripísania na účet, v prípade že príjemca služby má problém so zistením dátumu prijatia platby , zdaní dátumom zaplatenia za tovar dodávaný s montážou.
    Po dodaní služby dodaniť rozdielom z faktúry.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    A namala by som postupovat podľa §19 odst.2, kde sa hovorí, že
    §69 odst.2 a 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry???

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Daduľa
    A namala by som postupovat podľa §19 odst.2, kde sa hovorí, že
    §69 odst.2 a 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry???
    Nie lebo to nie je dodanie služby (§15 a 16) ale dodanie tovaru s inštaláciou §13. Dodanie tovaru samotného máte v § 20= nadobudnutie ale to je o inom, dodanie služby je to čo ste napísali, a dodanie tovaru s inštaláciou je dodanie tovaru §19/1= zjednodušene-preberiete to.
    + ešte ak je záloha tak §19/4

    záloha a tovar z EU s inštaláciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.