Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie miezd v JÚ (MRP)

Prosím o radu. V Peňažnom denníku urobím Zaúčtovanie miezd. Aký je potom postup? Zobrazí sa mi okno s naimportovaným zaúčtovaním. Tu priamo vpisujem Účet/Pokladňa, Doklad... Mzdy mi naimportuje kompletne. Odvody do poisťovní uhrádzame cez účet, ale mzdy vyplácame v hotovosti (dohodári). Môžem zo Zaúčtovania Čistú mzdu zmazať a zaúčtovať ju zvlášť? Príp. keby sme jeden deň uhrádzali len SP a o dva dni ZP, tiež by som tam nemala rovnaký dátum, bolo by treba rozdeliť zaúčtovanie... Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Môžeš, nemusíš ani len ten export a import robiť. Môžeš si to rovno zaúčtovať podľa úhrad do denníka ak máte viac dátumov a viac účtov/pokladní a nemordovať sa s importami na základe výstupu z miezd. Veď nakoniec ide IBA o to, aby si mala mzdy zaúčtované v správnej sume na správnych účtoch a to si vieš kedykoľvek skontrolovať napr. výstup pohyby a vyberieš si dané účty.

    Zaúčtovanie miezd v JÚ (MRP)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.