Zavrieť

Porady

Moja otazka na vas znie : som povinny po obnoveni zivnosti, cakat tieto 2 mesiace na pracovne povolenie A1 ?

Dobry den, v juni 2013 som si zalozil zivnost, pracoval som ako Elektrikar - co mam aj vystudovane. Po cca 10 mesiacoch v maji 2014 som si dal zivnost pozastavit, od vtedy som nebol nikde zamestnany, za obidve zdanovacie obdobie - mam na mysli aj rok 2013 , 2014 som nedosiahol hranicu zarobku 4000e , cize dan mi vysla nulova. Prave som dostal ponuku ist robit elektrikara pre firmu ktora ma zakazky v Holandsku ale aj nemecku a okrem ozivenia zivnosti , po mne chcu aj pracovne povolenie A1 ktore je podmienkou, dopocul som sa ,ze ak som mal pozastavenu zivnost a teraz si ju obnovim, budem musiet cakat 2 mesiace kym mi toto povolenie slovenske urady vydaju. Kedze som bol prvy rok ako zivnostnik oslobodeny od socialky, co znamena,ze tam ziadne dlhy nemam, to iste plati aj o zdravotke kde dlhy nemam takisto. Moja otazka na vas znie : som povinny po obnoveni zivnosti, cakat tieto 2 mesiace na pracovne povolenie A1 alebo je to inak ? Podla informacii na internete si myslim ,ze splnam kriteria k uspesnemu ziskaniu tochto povolenia A1. Zamer prace je rovnaky aky bol tu v SR - elektrikar, nemam ziadne dlhy, uz uplinula polrocna lehota - cize aj zivnost mozem opat obnovit. Aky ma stat zaujem na tom aby som neziskat toto povolenie co v najkratsej dobe? Za skoru odpoved vopred dakujem. S pozdravom Peter Varholik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Predpokladam, ze nejde o zaujem nasho statu ale o dodrziavanie pravidiel EU.
    Tie predpokladaju, ze si do socialneho systemu nasho statu zapojeny aspon mesiac pred vyslanim. A dalsie tyzdne sa asi caka na vybavenie.
    Skus si pozriet tento dokument
    http://ec.europa.eu/social/BlobServl...4944&langId=sk
    Naposledy upravil ivka70 : 29.03.15 at 17:59

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Skôr ako odchádzaš do zahraničia si povinný pracovať vo svojom fachu tu na SVK
    aspoň 2 mesiace a je potrebné doložiť aj vystavené faktúry na SP, ktoré by mali dokazovať, že si to naozaj dodržal. A ako píše ivka70 súvisí to s dodržiavaním európskych noriem a SVK sa im musí v tomto smere podriadiť.

    Moja otazka na vas znie : som povinny po obnoveni zivnosti, cakat tieto 2 mesiace na pracovne povolenie A1 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.