Zavrieť

Porady

podnikanie v cestovnom ruchu

Prosim, poradi mi niekto, ci potrebujem na podnikanie v oblasti cestovneho ruchu (ide len o SR) splnat nejake zvlastne podmienky? Som SZCO, staci mi rozsirit predmet cinnosti alebo nie? Velmi pekne dakujem. Raz ked budem velmi mudra, poradim zase ja.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Do živnosti som si dala zahrnúť aj prevádzkovanie cestovnej agentúry. Potrebovala som preukázať minimálne 3 roky praxe v tejto oblasti. Ak chceš mať vlastnú cestovnú kanceláriu, tam sú podmienky už tvrdšie, nehovoriac o poistení, ktoré vyplýva zo zákona. Presné info ti poskytnú na živnostenskom úrade či ako sa to dnes už volá.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Neviem, či dobre rozumiem, ale podľa mňa podnikať v cestovnom ruchu neznamená rovno mať cestovnú agentúru. Do pojmu "poskytovať služby v cestovnom ruchu" sa dajú zahrnúť poskytované služby ako: reštauračné, ubytovacie, resp. doplnkové služby v cestovnom ruchu (záleží od toho kde podnikáte). Ak máte predmet podnikania v Bratislave, ťažko tám dáte ako doplnkové služby v CR napr. sauna, naproti tomu, ak podnikáte mimo Bratislavského regíónu a už máte napr. nejakú reštauráciu (alebo ubytovanie ) ako doplnková služba to môže byť.

    podnikanie v cestovnom ruchu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.