Zavrieť

Porady

Zdanit neuhradenu cast faktury?

Gabika018

Gabika018 je offline (nepripojený) Gabika018

Gabika018
Spolocnost nema uhradenu cast faktury z r. 2013( ide o proviziu fyz.osobe) , v DPPO 2013 bola prip.polozkou. Ma byt v DPPO 2014 opat PP? Alebo ju dodanit, kedze je 365 dni po splatnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    KloferHladny

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    V roku 2013 bola pripočítateľnou položkou, pretože provízie FO boli uzaným daňovým nákladom až po úhrade (zvýšenie ZD na riadku 140).
    V roku 2014 bola čiastočne uhradená. O túto uhradenú časť časť znížiť základ dane (riadok 270)
    Zostatok záväzku nemôže byť položkou zvyšujúcou základ dane. V § 17 odst 27 sa o.i. uvádza, že ZD sa zvýši o záväzok (časť záväzku) prislúchajúci k výdavku, ktorý je podľa § 19 daňovým výdavkom. A v § 19 odst 4 sa píše, že provízie FO sú výdavkom až po úhrade. Nevzniká teda povinnosť zvýšiť základ dane.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabika018 v roku 2013 bola čiastočne uhradená...v DPPO mala byt pripocitatelna polozka v celej ciastke faktury? alebo len ta cast ktora bola neuhradena?
    takze v roku 2014 sa neznizuje zaklad...lebo uz douhradena nebola zvysna ciastka..?
    KloferHladny v roku 2013 pripočítateľnou iba vo výške neuhradenej časti. Z otázky som vyrozumel, že čiastočne bola uhrádzaná až v roku 2014. Ak v roku 2014 nebolo uhradené nič, potom ZD neupravuješ.
    Gabika018 ak bola PP celá čiastka faktúry, nemusím podať dodatočné však?
    Ďakujem Vám.
    KloferHladny nemusíš, ale v roku kedy bude faktúra uhradená budeš mať nárok znížiť základ dane iba o sumu platby (toho čo bude v tom-ktorom roku uhradené). O časť daňových nákladov tak prídeš.
      zbaliť

    Zdanit neuhradenu cast faktury?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.