Zavrieť

Porady

Sused preraba byť a.tvrdí.ze sme ho vytopili

Prosím o radu.sused pod nami uz tri týždne preraba byt...nová omietka ma balkóne ,v obývačke,v kuchyni všetko nové.dnes keď pršalo prišiel zaklopať ze na.balkóne a v obývačke od nás mokrý omietky a ze isto máme mokrý balkón ze nám tam napršalo...lenže na.balkóne mamrolety a balkón suchý úplne,neviete z čoho to môže mať mokré?,zajtra tam ide manžel ss pozrieť ďakujem za akúkoľvek odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aj keby to bolo od vas z balkona, balkon je sucastou obvodoveho plasta budovy, opravu musi zabezpecit spolocenstvo vlastnikov. Treba to nahlasit.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som jednu podobnu potopu zazila pocas byvania na cinziaku. Po celej sirke steny nad oknom nam pocas silnej burky liala voda,akoby niekto hadicou polieval.
    Byvali sme tam dost rokov,dovtedy sme ziaden problem nemali.

    Nad nami neboli ziadne balkony, iba rovna stena panelaka. Nahlasili sme zavadu, prisiel pozriet odbornik. Skonstatoval, ze voda presla cez spoje,asi bol casom poskodeny tmel a bola nahoda, ze dazd vtedy sluhal akurat na tu stenu. Tak si voda nasla cesticku.

    Doteraz nezabudnem na to,ako som rano otvorila oci a pred oknom na 9.poschodi mi visel nejaky chlap! To bol majster z firmy, ktora opravovala zavady :-)
    Spoje panelov pretmelili nanovo a odvtedy sme mali pokoj.

    Moja znama mala podobny problem v kupelke. Suseda zo spodneho bytu sa chodila pravidelne stazovat, ze ich vytapaju. Chodievala vzdy aj s baterkou a leziac pod vanou hladala nejaky mokry flak. Nikdy nenasla, vsetko bolo suche.
    Nakoniec sa zistilo, ze voda pretekala cez spoje panelov z bytu o tri poschodia vyssie...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    pustite ho na Váš balkón, nech si skontroluje a hľadá príčinu...
    katarinacierna Dnes bol a tvrdil ze som to poutierala...za celé roky nič a zrazu by mu tam tieklo

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stalo sa mi čosi podobné. Po prudkej búrke sused zo spodu prišiel, že sme ho vytopili, cez balkon. Tiež máme žalúzie a balkon uzavretý aj na spodu izoláciou a dreveným obkladom.
    Samozrejme počas búrky sme žalúzie stiahli, balkon bol suchý a sused dole mal zatečené steny.
    A zatieklo to pekne cez spoje balkona z boku, nakoľko barák sa zateploval medzi prvými, a nedávala sa izolácia aj na balkon, a tak pekne cez spoje ( ak sa vytrčím z okna tak vidím popukanú omietku v spojoch balkonov medzi poschodiami ) si voda našla cestičku.
    katarinacierna Ako ste to riešili ďalej?vaša vina to podstate nebola tak asi ako v našom pripade
    Xanti To sa nedá poriešiť, to je na každom poschodí, ked pozriem z izby na balkony .. tak vidím praskliny z vonkajšej strany medzi každým poschodím kam dovidím, a to že voda netiekla doteraz tak doteraz si hľadala cestičky. Nám tiež netieklo roky ale teraz tie lejaky sú neskutočné takže i voda je agresívnejšia a našla si cestičku.
    A my máme tiež zatopený balkon od horného suseda, ale ten zase nemá kryty balkon .. čiže čo naprší, to vytečie ( balkon je vyspadovaný ) ale z vonkajšej strany to krásne zateká, tiež je prasklina medzi susedom nad nami a nami.

    Treba závadu nahlásiť správcovi paneláku, ale pochybujem, že zateplia balkony u Vás alebo ako to budú riešiť. Naš spravca to nerieši nijako...

    Sused preraba byť a.tvrdí.ze sme ho vytopili

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.