Zavrieť

Porady

Exekučné zrážky

Dobrý deň, poprosila by som vás o radu. Máme zamestnankyňu, ktorá má 7 exekúcií. v marci jej doplatím exek. zostatok 92,45 kde jej zrážam dve tretiny. Má jedno dieťa. Potom nasleduje exekúcia neprednostná exe. z jednej tretiny. Chcem sa spýtať v marci môžem poslať na ďaľšiu exekúciu iba ten rozdiel 0,49, keďže zostatok exe. z 2/3 je nižší ako 1/3. Ešte jej môžem zraziť rozdiel 57,11 na nasledujúcu exe. 1/3.

čistá mzda je 447,18 - 118,85 - 49,52= 278,81
1/3 je 92,94
Pri zrážke 1/3 jej zostane na výplatu 354,24 -297,13 = 57,11

Alebo môžem postupovať - zaplatiť 1/3 na nasledujúcu exe a 2/3 na exek. zostatok ?

Ďakujem.

Neviete mi prosím niekto poradiť?
Naposledy upravil vikiz : 31.03.15 at 10:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    1/3 je 92,93
    2/3 = 185,86
    Doteraz si mala takto postupovať: Má nízku mzdu, takže pri zrážke z dvoch tretín si mala zamestnankyni vyplatiť 261,32 Eur.

    Marcová zrážka : pokiaľ v Tvojom prípade máš poslať už iba napr. 80 Eur, tak na prednostnú pohľadávku pošleš túto sumu z druhej tretiny a súčasne pristúpiš k zrážke neprednostnej pohľadávky, kde pošleš 92,93 Eur a to z prvej tretiny.
    vikiz Ďakujem pekne presne takto to robím, len tento mesiac som nevedela či jej môžem zraziť hneď aj ďalšiu exekúciu, ktorá je neprednostná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.