Zavrieť

Porady

Zadržanie vodičáku

Zdravim , som tu medzi vami nový a stala sa mi taka prihoda. Pri cestnej kontrole som mam zbytkoví alkohol po 9 hodinách o čom som ani nevedel. Pri dychovej skúške som nadýchal 0,24 mg . Pochopiteľne mi zobrali vodičák ale bolo to v ČR a policajt mi povedal že pokutu mi dajú české úrady a zákaz činnosti budem mať 6 mesiacov na uzemí ČR a že vodičak mi pošlú na inšpektorát , ktorý ich vydal a tam mi vodičák vrátia bez problémov . Len ja mam na Slovensku podmienku za autonehodu . Tak sa bojím aby som nebol riešený aj na SR . Mal niekto už takúto skúsenosť? Ďakujem za odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    0,24 g to je okolo pol promile
    to je na 90 kg chlapa tak 2,5 deci vína hodinu po vypití nalačno

    ak píšeš o 9 hodinách po kapurkovej , tak si špicu mohol mať okolo 2 promile
    a to si už teda dosť ožratý

    na odbúranie 2 promile treba okolo 13 hodín

    PS
    Podmienka je zákaz šoférovania ???????????????

    v tom prípade do vyjadrenia policajta "a tam mi vodičák vrátia bez problémov " treba doplniť predponu "NE"

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    §95 z. 8/2009
    (3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo podľa § 71 po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania možno vydať nový vodičský preukaz; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.

    Zadržanie vodičáku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.