Zavrieť

Porady

prepojenie notebooku a TV

mám notebook Toshiba Satellite L850 a starší televízor OVP 28HD15. Do notebooku som si stiahol film z internetu vo formáte avi a chcem si ho pozrieť na televízore. Ako mám prepojiť notebook s TV? Neviem či veci pomenujem správne, ale na notebooku mám asi RGB port samicu ( alebo sa to volá VGA?), výstup na slúchatká, a na TV mám na boku tri cinch dierky (označené R,L,V), nad nimi na boku je vstup označený "video3 S" a vzadu je scart . Aké mám zvoliť prepojenie, aby to hralo obraz aj zvuk? aký kábel kúpiť? pripájam aj obrázky.
bok na notebooku.jpg  
rgb na notebooku.jpg  
bok televizora.jpg  
scart  na TV.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Chcelo by to prevodnik (converter)
    ...napr. http://foxstyle.cz/kabely-a-redukce/...-av-scart.html
    Zvuk poriesis mimo (kablom). Redukcia "jack3,5mm - audio cinch"
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...doplním.... pre audio potom toto: http://www.hifiatubes.com/boutique_u...jack-rca-z.jpg
    Jack do NB a cinch do L R - - káble tiež su takto farebne označené.
    trili díky, s obrazom mi je to jasné, no ešte k tomu zvuku. Na NB mám výstup jack pre slúchadlá, čiže odtiaľ budem ťahať zvuk, no a nadruhej strane mám dať dva cinche L,R do tv tam naboku , kde sú vstupy na cinch L,R, V? To je ten kompozit?
    misoft Jj. Použiješ L R. V je pre video signál....
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Otázku stačí zadať 1x, netreba zadávať duplicitné témy.

    Ale k téme.

    Na NB máš VGA konektor. Priamo RGB konektory nemáš, ale pravdou je, že ten VGA konektor má v sebe RGB signál.

    V TV ako vidím máš konektor na S-video, kompozit video vstup a SCART. Predpokladám, že ten SCART bude vstup. Súčasťou SCART konektoru je aj RGB signál.

    Takže potrebuješ adaptér (kábel) ktorý ten RGB signál z VGA konektora prenesie do SCART konektora. TAkéto niečo:

    http://datacomp.sk/kabel-vga-scart-t...l#.VR6b4dysXHQ

    Ale ako čítam v popise produktu, pre CRT monitory (čo je vlastne aj CRT TV) to nemusí funfovať, pokiaľ TV prijímač nemá horizontálnu a vertikálnu synchronizáciu.

    Potom treba skúsiť prepojenie z VGA na S-video:

    http://www.ebay.com/itm/PC-LAPTOP-VG...-/161040072001

    Ale stále nemáš vyriešený zvuk. Ten budeš musieť doviesť z NB do TV osobitným káblom (audio).

    Nie je to nemožné, ale môže ťa to dosť potrápiť, kým vyskúšaš všetky možnosti prepojenia a nájdeš také, ktoré bude zaručene fungovať. Je ťažké prepojiť staršie zariadenia s tými novými.

    Pozri si radšej film na notebooku. Alebo si kúp LCD telku, ktorá má priamo VGA, DVI alebo HDMI vstupný konektor.

    Pozn: kým som dopísal, pridal erik555 príspevok. Jeho riešenie je tiež dobré a malo by fungovať. Je ale finančne dosť náročné, neviem, či budeš chcieť toľko do toho investovať.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Chceš si ho pozrieť na televízore?
    1) Polož televízor na podlahu sadni naň a pozeraj film.
    2) Polož NB na televízor a pozeraj film.

    Iné riešenie sú neisté, a je to vyhadzovanie €.
    Kúp telku, ktorá má HDMI vstupný konektor, a pôjde ti to.

    Predam konvertor z HDMI signalu na YPbPr ( component AV ) + SCART snura + menic AC230V/AC110V 45W - vhodne na prepojenie HDMI zariadenia do starsieho projektora alt. TV, ktory ma componentny AV vstup.

    Cena vratane postovneho dobierkou v ramci SR.

    Meno:
    Telefón:
    milan
    0910376110
    Lokalita: 851 01 Bratislava
    Cena: 50 €
    Naposledy upravil nunenko : 03.04.15 at 20:12

    prepojenie notebooku a TV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.