Zavrieť

Porady

Mam narok na poistenie v nezamestnanosti ak som v zahranici na zmluvu a na SK ako SZCO?

Dobry den,
mam problem a neviem co mam robit. Isla som von robit ako SZCO a nakoniec som musela prijat prac. zmluvu. SZCO som od 2004 vsetko mam zaplatene a platim si aj PvN. Robim v zahranici dva tyzdne na zmluvu a chcela by som ist na nezamestnanecke a vratit zivnost, len neviem ze ked nemam v soc. poistovni vybavene papiere a vybavila by som ich po prichode domov, ci by mi aj tak vznikol ten narok a ci sa da vratit zivnost spatne. Zamestnana som od 23.marca na zmluvu a ci mozem k tomu datumu vratit zivnost a z coho by mi pocitali nezamestnanecke. VOPRED DAKUJEM
Naposledy upravil Daja 83 : 06.04.15 at 06:56
5 komentárov     zbaliť
Mária27 Myslíš dostávať dávku ako nezamestnaná? Musíš mať zaplatených 730 dní poistenia v nezam. za posledné 3 roky
veronikasad Poistenie v nezamestnanosti nie je súčasťou povinného poistenia v SP. Platíš si poistenie v nezamestnanosti ako dobrovolne poistená osoba - ak ano odkedy a z akého vymer.základu ?
Daja 83 Ano ako dobrovolne poistena a z minima t.j. 8,05 od zac.podnikania cize od 2004. Ale robim na zmluvu v zahranici a tu nie som ani odhlasena ani nic, nakolko som mala robit na zivnost. Robim tam od 23.marca.
Daja 83 Chcem vediet, ze ked si odrobim napr. dva tyzdne v zahranici a pridem domov a povybavujem zrusenie zivnosti a s tym spojene veci ci budem mat narok na PvN a ci to budu pocitat zo zahranicnej zmluvy aj ked odrobim len 2 - 3 tyzdne alebo na co mam narok, dakujem pekne za odpovede.
Daja 83 Asi mi s tym nevie nikto pomoct, ze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Živnosť sa nedá ukončiť spätne, najskôr dňom doručenia oznámenia o ukončení podnikania na živnostenský úrad.
    Na UP ťa zaevidujú až po ukončení živnosti, Až keď budeš mať z UP Rozhodnutie o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie (cca 3 týždne od prvej návštevy UP) a budeš mať splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch a v SP nedoplatok nie vyšší ako 5€, môžeš začať vybavovať dávku v nezamestnanosti.
    Naposledy upravil veronikasad : 06.04.15 at 12:42

    Mam narok na poistenie v nezamestnanosti ak som v zahranici na zmluvu a na SK ako SZCO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.