Zavrieť

Porady

Ukončenie PN-aké rozhodujúce obdobie?

Ahojte, potrebovala by som od Vás radu. Dnes mi pracovníčka priniesla ukončenie PN-ky. Bola na PN-ke od 11.07.2005. Takže ak idem vyplňovať tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na nemoc. dávku aké rozhodujúce obdobie použijem? Minulý rok, pretože tento rok nič nezarobila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Píšeš že ide o ukončenie PN od 11.07.2005. Potvrdenie si predsa musela dávať na začiatku PN do SP, t.j. po 10 dňoch náhrady príjmu si dala do SP aj potvrdenie o príjme z roku 2004. Takže teraz tam maš odniesť len ukončenie PN.ky, nie? Nerozumiem ti...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vysvetli podrobnejšie , nerozumiem ti dobre . Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi sa predsa dáva v čase , keď má začať vyplácať SP nemocenskú dávku a nie pri ukončení PN.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Súhlasím, pri ukončení PN už len zanesieš na SP potvrdenie o ukončení PN.
    A takisto nezabudni aj na ZP.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    ....no jasné. Ano, dobre ste to pochopili, teraz mi ťuklo, že vlastne potvrdenie sa dáva len za začiatku PN.
    Ospravedlňujem sa za zbytočne založenú tému, ale pomýlil ma starý rok, lebo v starom roku som našla pri ukončení PN aj vypísané potvrdenie. A až teraz ako ste mi odpovedali som si spomenula, že mi vtedy volala ta dotyčná pani zo SP a povedala, že pri ukončení potvrdenie netreba už.
    Ďakujem veľmi pekne za upozornenie. Už som asi prepracovaná, potrebujem už aspoň jeden víkendik voľna.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ale mala by som ešte jednu otazočku na Vás, trošku ale potrebovala by som to vedieť. Ked jej skončila PN k dnešnému dňu, tak na potvrdenie od lekára napísem-do zamestnania nastúpil dňa 20.05.2006 alebo 22.05.2006? Aby tam nahodou nemala potom dieru tie dva dni v SP. Ako to má byť správne?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ja myslím, že 22.5. pretože sobota predsa nie je jej pracovný deň. A nijaká diera by tam podľa mňa vzniknúť nemala.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikulik
    Ale mala by som ešte jednu otazočku na Vás, trošku ale potrebovala by som to vedieť. Ked jej skončila PN k dnešnému dňu, tak na potvrdenie od lekára napísem-do zamestnania nastúpil dňa 20.05.2006 alebo 22.05.2006? Aby tam nahodou nemala potom dieru tie dva dni v SP. Ako to má byť správne?
    Ak nastúpi zajtra na zmenu tak 20.5., ak začína pracovný týždeň v pondelok a aj nastúpi, tak 22.5.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Myslím, že som stále doteraz písala nástup hned v sobotu, a nic mi na to nepovedali v SP, ale keď môže byť aj v pondelok tak dám pondelok. Ďakujem veľmi pekne, prajem Vám všetkým pekný zvyšok dňa a ešte krajší víkendík...

    Ukončenie PN-aké rozhodujúce obdobie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.