Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Treba vykliknúť fajku odpočet v plnej výške, potom otvoriť čiastky a v okienku Odpočet DPH 2x klik myšou a vybrať si percento odpočtu
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka super, nenapadlo ma klikať..
    Tamila ani mňa, nemám to z mojej hlavy
    Gabika018 áno to isté mi odpísali aj z MRP.. ale mne to nejde :/
    Gabika018 môže to byť tým, že som dlhšie neaktualizovala softvér? je to nejaká novšia funkcia?
    Žabinka predpokladám, že je to od zavedenia KV..
    Tamila to bude platné zrejme až od niektorej z novších aktualizácií, treba si stiahnuť upgrade
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pozri si tento link o zadávaní dokladov pre KV.. niekde dole sa píše o pokladničnej knihe, podobne to bude aj v prijatých faktúrach..
    http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=457
    pozrela som si to v programe, a je to tak, že okienko "odpočet v plnej výške" -ako na obrázku- nebudeš mať zaškrtnuté, a sumy zadávaš cez Čiastky, tam ti pribudne nová kolonka Odpočet DPH..
    Naposledy upravil Žabinka : 13.04.15 at 06:26
    1.JPG  
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabika018 áno skúšala som to, ale som myslela, že to vypočíta samo tých 80%... to musím ručne pri každej fa si ja vypočítať 80%? neviem sa dopátrať, kde by sa to mohlo zadať, že odpočet vo výške 80%
    Žabinka musíš asi ručne.. nenašla som priestor na automatický prepočet.. veď je to aj logické, tie % predsa môžu byť od prípadu rôzne..
    Gabika018 napísala som im mail tak keby odpísali, že sa to dá, dám vedieť dakujem
      zbaliť

    Poradíte mi, ako sa v MRP nastaví odpočet dph 80% pri prijatých faktúrach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.