Zavrieť

Porady

Ma člen EU 86 ročný potrebujúci opateru s prechodným pobytom v Rakúsku nárok na zdravotnú starostlivosť v Rakúsku

som vydatá v Rakúsku . Moja matka 86 ročná žije so mnou. Potrebuje opateru. Má bercove vredy, potrebuje naplaste na bercove vredy a špeciálne antibiotiká proti zápalu, na ostatne antibiotiká reaguje alergicky. Kedže rany sú veľké 20 x 15 a naplaste sú drahé , má nárok vôbec na ošetrenie v Rakúsku dlhodobo ako tri mesiace, ktoré vyplývajú zo zdravotného poistenia je držiteľom eu poistenia. Na poslednej návšteve u lekára v Rakúsku po uplynutí 3 mesiacov ju neosetrili. Mali na to právo?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

europsky preukaz poistenca je vydaný slovenskou zdravotnou poisťovňou ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.udzs-sk.sk/europska-unia/...ml?page_id=324
"Ako je zabezpečená zdravotná starostlivosť pre občanov SR, ktorí sa odsťahujú alebo začnú pracovať v členskom štáte EÚ?

Zdravotná starostlivosť je pre občanov SR zabezpečená tak, ako by boli poistencami tej-ktorej členskej krajiny. Uplatňuje sa na nich legislatíva štátu zamestnania, v prípade odsťahovania legislatíva štátu nového bydliska podľa národných podmienok."
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rakusko pred casom zacalo "bojovat" proti zneuzivaniu ich socialneho systemu.

Ak by mala TP, moze poziadat o dorovnanie dochodku. TP ma vyhody,aj nevyhody...
Teraz po novom sa zacina pozadovat,aby osoba,ktora ziada o TP zdokladovala, ze ma dostatok financii na bezny zivot v AT...

Na europsky preukaz ju osetria iba v nevyhnutnom pripade-uraz, nahla choroba a pod.
Blizsie,konkretne informacie vam daju na najblizsej pobocke SVA.
Naposledy upravil arizona : 12.04.15 at 20:05
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

arizona
Rakusko pred casom zacalo "bojovat" proti zneuzivaniu ich socialneho systemu.
Je dolezite vediet,ako dlho matka zije v AT,ci tam ma trvaly pobyt.
Ak tam ma TP, skuste poziadat o dorovnanie dochodku.
Teraz po novom sa zacina pozadovat,aby osoba,ktora ziada o TP zdokladovala, ze ma dostatok financii na bezny zivot...

Na europsky preukaz ju osetria iba v nevyhnutnom pripade-uraz, nahla choroba a pod.
Blizsie,konkretne informacie vam daju na najblizsej pobocke SVA.
V názve témy píše, že v AT má prechodný pobyt.
0 0
sosak sosak

sosak je offline (nepripojený) sosak

Na poslednej návšteve lekára v Rakúsku po uplynutí 3 mesiacoch tvoju matku neošetrili na európsky zdravotný preukaz oprávnene, pretože nešlo o neodkladnú zdravotnú starostlivosť.
Čo je európsky preukaz zdravotného poistenia?
Bezplatný preukaz, na základe ktorého máte prístup k nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti poskytovanej v štátnych zdravotných zariadeniach, ak sa dočasne nachádzate v jednom z 28 členských štátov EÚ.
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=559&langId=sk
http://peniaze.pravda.sk/poistenie/c...lenku-nestaci/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať