Zavrieť

Porady

miesto dodania - preprava od českej firmy v rámci SK

Zdravím, v prvom rade píšem, že nie som účtovník a robím daňovú evidenciu (teda budem robiť, lebo len začínam), použila som na prepravu tovaru českú firmu Uloženka, preprava bola len v rámci Slovenska, teraz mi došla faktúra a je v CZK a s českou DPH. Prekvapilo ma to, lebo som myslela, že majú registráciu na SK a vyfakturujú to v EUR. Teraz ale neviem, či je fa dobre, keďže je s českou DPH, ale preprava bola len v rámci SK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    podla mojho nazoru sa mala ceska firma registrovat pre dph na slovensku podla §5.... resp. previest na Vas danovu povinnost cez §69,3 nakolko sa jedna o sluzbu podla §15,1 (predpokladam, ze ste zdanitelna osoba - zivnostnik)... ceska dph sa nemala fakturovat
    TaraNoelle takže tam asi zavolám a opýtam sa čo s tým, len som chcela vedieť niekoho názor, lebo ako som písala, nie som účtovník a moc do toho nevidím.

    miesto dodania - preprava od českej firmy v rámci SK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.