Zavrieť

Porady

szco na materskej - odvody do ZP ?

Prosím o radu.
Som SZCO. 1. júla 2005 som nastúpila na materskú dovolenku a tým som si aj prestala platiť odvody do ZP. za rok 2005 som mala príjem zo živnosti 45000. chcem sa spýtať či a aké odvody si musím platiť?
dakujem. Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    monika blanarova
    Prosím o radu.
    Som SZCO. 1. júla 2005 som nastúpila na materskú dovolenku a tým som si aj prestala platiť odvody do ZP. za rok 2005 som mala príjem zo živnosti 45000. chcem sa spýtať či a aké odvody si musím platiť?
    dakujem. Monika
    Odvody do ZP neplatíš až do 3 rokov veku dieťaťa, keď ti skončí rodičovský príspevok.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Ak si prerusila zivnost, tak nie si SZCO, odvody nemusis platit odo dna prerusenia. Rocne zuctovanie ZP musis podat, lebo si aspon jeden den v roku 2005 bola SZCO. AK si okrem prijmov zo zivnosti a rodicovskeho prispevku alebo materskeho nemala iny prijem, podas typ B. V zuctovani udavas pocet aj nacatych mesiacov vykonu SZC. Co sa tyka obnovenia SZC, ak ju napr obnovis 092006 skuma sa pre ucely SP tvoj prijem za rok 2005 - mala si prijem nizsi ako minimum pre povinne platenie, preto sa mozes poistit dobrovolne alebo nemusis platit do 62007.
    zivnost som neprerusila. uvedené príjmy som mala zo zivnosti popri materskej. niekde som cítala ze môžem mat príjmy do polovice min mzdy a vtedy si nemusím platit odvody. ale zdá sa mi ze som to o pár korún prekrocila.

    szco na materskej - odvody do ZP ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.