Zavrieť

Porady

Ako mám postupovať v prípade ak chcem niekoho potrestať za krivú výpoveď pre súdom?

Bol som navrhvatelom v sudnom spore zverenia dietata do osobnej starostlivosti, pricom odporkyna (matka maloleteho) dolozila pre ucely vypoctu vyzivneho dohodu o vykonani prace na sumu 151 eur, pricom ale z dokazovania a vypovede jej vlastneho svedka vyplynulo, ze jej prijem je minimalne raz taky ako deklarovala. T.j. dopustila sa krivej vypovede, ktora mala zasadny vplyv na urcenie vysky vyzivneho. Naviac, teda predpokladam ze by mohla byt postihnuta aj za to ze neodvadza za seba adekvatne odvody, kedze prekrocila aj maximalnu moznu hodnotu prace pri dohode o vykonani prace. Viete niekto poradit, akym sposobom a kde sa mam obratit? Napadlo ma ist na policiu a podat trestne oznamenie za krivu vypoved.
10 komentárov     zbaliť
avalik ty si ziadal o zverenie dietata a ziadal si vyzivne na dieta, ktore ti aj bolo priznane? ako vies ze sud pri urceni vyzivneho nebral do uvahy skutocnosti zistene pri dokazovani a vypovedi svedka?
hemato neviem ci to nebral do uvahy, kazdopadne na zvukovom zazname ako aj na v zapise su zapisane dokazy, t.j. dohoda o vykonani prace na sumu 151 eur, pricom sam jej svedok nasledne vypovedal ze jej prijem je 350 eur. T.j. ona sa dopustila krivej vypovede, a mne ide o to ci za nu moze byt postihnuta.
avalik dieta je zverene do starostlivosti tebe alebo matke?
buchač ..."ale z dokazovania a vypovede jej vlastneho svedka vyplynulo, ze jej prijem je minimalne raz taky ako deklarovala..."

..."su zapisane dokazy, t.j. dohoda o vykonani prace na sumu 151 eur, pricom sam jej svedok nasledne vypovedal ze jej prijem je 350 eur...."
==========================================

Aký svedok ? Zamestnávateľ ?
Dôkazné bremeno je zmluva a tá neznie na 350 €.
Svedok kľudne mohol aj zavádzať a aj krivo svedčiť.
---------------------------------------------------------------
Krivú výpoveď je potrebné podložiť patričným dôkaznym materiálom.
Si nespokojný, ale pohľad na danú skutočnosť je len z Tvojho pohľadu.
Nik nepozná, nevie všetky okolnosti okolo kauzy... súd rozhodol, tak budeš platiť....holt, v dnešných časoch ťahá v takýchto prípadoch za kratší koniec na 99 % ten otec (prípadne iba ploditeľ pre zlatokopku).
---------------------------------------------------------------

Mimochodom, aj mne by sa nepáčilo, ak by ma niekto takto ajekabátil...
hemato este raz, o zverenie som poziadal ja, otec, a odporkynou bola ona, matka. Sud mi priznal vyzivne na 14 rocneho chlapca v sume 80 eur, nakolko chudatko maminka predlozila ze uz 8 rokov pracuje u jedneho zamestnavatela na dohodu o vykonani prace a so skratenym uvazkom. Napokon si sud predvolal svedka, jej kolegu, ktory povedal ako maju rozdelene smeny a tak sme vypocitali pocet odpracovanych hodin na 170 x 2 eura na hodinu, co je mzda 340 eur.
avalik a ta dohoda o vykonani prace so skratenym uvazkom to je co za blud? dohoda o vykonani prace moze byt max. 350 hodin za rok, tj. podla tvojho vypoctu 350 hodin x 2 eura = 700 eur na rok ... v hrubom! ... a ked to vydelis 12 mesiacmi tak to vychadza na 58 eur v hrubom! mesacne ... a z toho jej sud vymeral vyzivne 80 eur, este stale mas dojem, ze vymeral malo?
kopretinka ak je mesačný príjem 58 v hrubom,ako z toho môže platiť výživné 80?
avalik mne z toho vychazda, ze sud vzal do uvahy "nepriznany" dokazany prijem
tannenkau a že na dohody v rade za sebou na 8 rokov ha ha
tannenkau netrestáš ty, ale súd
ten začne až podľa žaloby prkurátora
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Najprv si musíš obliecť talár, až potom môžeš trestať.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "krivo vypovedať" môže len svedok, u odporcu môže nasťať "nepravdivé a neúplné uvedenie" napr. svojich príjmov - za to ho ale ty nemôžeš "potrestať" ... súd pri rozhodovaní vezme do úvahy dôkazy

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    aká je maximálna možná hodnota práce pri dohode o vykonaní práce? to počujem prvý krát a mzdovej oblasti sa viac či menej venujem dobrých 15 rokov....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hemato mam to chapat tak, ze na dohodu o vykonani prace v rovnakom zamestnani v trvani 8 rokov moze zarabat lubovolnu sumu? na co potom ludia robia na pracovne zmluvy, ked mozu teda vsetci robit na dohody?
    evuš Na dohodu o vykonaní práce môžeš odrobiť najviac 350 hodín za rok...keď si na PP je to oveľa viac hodín....
    JAJA11 treba dokázať, že matka pracuje viac ako 350 hodín do roka a preto jej príjem nie je taký nízky ako uvádza.....
    hemato super, takze robim 8 rokov v rovnakom zamestnani a uvazkom 170 mesacne je košer ? ... a pritom sa tvarit ze zaraba 150 eur a teda nema na to aby platila vyzivne na svojho syna ... chytam sa par riadkov hore, ze otec vzdy taha za kratsi koniec, a ako vidim aj v tom pripade ze sa stara o dieta a ma ho v svojej opatere.
    avalik hemato, 80 eur je este celkom slusna suma, nepises ci matka ma este ine deti, ci zije s partnerom a pod. Sud priznava aj mensie sumy, napr. 30 eur
    evuš ...dokáž, že má plný PP...napr. kniha dochádzky... ak sa takto zachová otec je to hanba, lebo okráda vlastné dieťa...ale keď to spraví matka - nato nemám slov....držím päste...
      zbaliť

    Ako mám postupovať v prípade ak chcem niekoho potrestať za krivú výpoveď pre súdom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.