Zavrieť

Porady

Faktura do Holandska

Dobry den, potrebujem poradit. Sme firma, ktora je platcom DPH. Potrebujem vystavit fakturu do Holandska. Naspodu faktury potrebujem pridat vetu, resp. paragraf, resp. odkaz na hol. smernice, ze osobou, ktora je povinna platit dan je osoba, ktorej je sluzba dodana. Nemozem to nikde najst. Pomoze niekto? Musi to byt konkretne pre Holandsko. (Napr v Nemecku je to paragraf 19.) Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Obsah faktúry je uvedený v § 74 ZoDPH.
    Ešte sa mi nestalo aby mi zo zahraničia došla faktúra s uvedením § z nášho zákona o DPH.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maria.neu No ved to, ale ja prave potrebujem paragraf z holand. zakona. Ked sme fakturu posielali do nemecka, tak na spodu faktury je uvedene, citujem: Die Umsatzsteuergeht auf den Leistungsempfanger uber § 19.
    A nieco taketo potrebujem z holand. zakonov. Ak viete, pomozte, prosim, uz to hladam 2 dni. Dakujem.
    avalik ty si povinna sa riadit nasimi zakonmi, max. tam mozes uviest odkaz na EU smernicu
    maria.neu No ved a prave tu hladam, nevies nahodou presne znenie?
    maria.neu No ved a prave tu hladam, nevies nahodou presne znenie?
    avalik pozrela si sa vobec do zakona?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.