Zavrieť

Porady

Zaradenie a odpisovanie nakladača 80% VOZD

Dobrý deň
chcela by som Vás poprosiť o pomoc SZČO JU (pracuje s inými szčo- subdodávateľmi ale on je hlavný dodávateľ má zmluvu s objednávateľom) platca DPH si kúpil nakladač, ktorý potrebuje k prevozu dlažieb a obkladu - materiálu, ktorými obkladajú a potrebuje ich k práci.

Tento nakladač sa používa ako pripojné k traktoru, ktorý ale nemá SZČO v nákladoch ale si ho vypožičiava od svojho otca.

Chcela by som sa spýtať do ktorej odpisovej skupiny môžem tento nakladač zahrnúť(neviem asi by som ho zaradila do druhej skupiny) nakoľko sa tento nakladač skladá z troch častí a sú na 1 faktúre za 1649 + 1721+794 ale funguje tento stroj spolu - je to rám, lyžica a hydraulika. Neviem či ho mám odpisovať ako jeden celý stroj alebo odpisovať po častiach. Alebo odpisovať tú časť ktorá je nad 1700.
Ale ako VOZD do nákladov si chce dať len 80% , 20% si chce dať na súkromné účely.
Chcela by som Vás poprosiť radu ako najlepšie to zaúčtovať.
Ďakujem krásne za rady a prajem pekný deň
Naposledy upravil mirka134 : 22.04.15 at 08:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zaradenie a odpisovanie nakladača 80% VOZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.