Zavrieť

Porady

Akcie Slovak Telekom - kupujete?

Zdravím.
Nenašiel som túto tému, tak som ju hodil do pľacu.
Kupujete akcie Slovak Telekom?
Rozmýšľam ich "zopár kúpiť", lenže zaujíma ma či ich správa bude zdarma, alebo v akej forme ich budem "vlastniť".
Aby to nakoniec nedopadlo ako s niektorými bezcennými akciami z privatizácie, že síce mali nulovú hodnotu, ale za ich správu bolo treba stále platiť /dokiaľ sa ich dotyčný bezplatne nezbavil.../
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, co su to medze zakona v sukromnej firme???
Hovorim o optimalizacii, teda ak firma ocakava predbeznym odhadom zisk 1 mil. eur brutto, tak povyplaca v tejto vyske koncorocne odmeny manazerom, tieto odmeny budu v danovych nakladoch a nasledne bude firma na nule, pripadne v minuse.....
Je to velmi jednoducho realizovatelne. Firma si jednoducho udrziava na trhu taku bonitu, aku momentalne potrebuje. Osobne sa tiez podielam na uzavierkach vo velkom obchodnom podniku. Vsetko je v medziach zakona a aj tak si my vytvorime presne taky vysledok, aky potrebujeme...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
12tinka
taiko
Nandrolon
Čosi som prečítal pre ujasnenie, takže správne chápem, že k účtu v SLSP treba zriadiť ešte aj účet majiteľa cenných papierov, ktorý je bez poplatku.
Lenže: bude tento účet mať "správu" zadarmo aj napr. po 5-tich rokoch?
Alebo ich teraz pozriaďujú zadarmo a o pol roka si schvália, že vedenie tohto účtu je 5 eur/mesačne a ľudia im budú pekne cálovať...
V poslednom čase so sporiteľňou mám veľmi zlé skúsenosti z klamlivých informácií, kedy mi vnucujú "výhodnejší účet" jedným klikom, ale zabudli dopísať, že výhodnejší je iba pre nich, nakoľko teraz platím 3,5 mesačne a tento výhodnejší je za 5,9 mesačne - čo som sa dozvedel až po stiahnutí a preštudovaní kompletného cenníku X-stranového...

ps: ďalšia vec je, že keď sa nemôže štát dostať k dividendám, bežní občania sa k nim určite tiež nedostanú, takže to bude "zabetónovaná investícia".
Jedine čo môže byť zaujímavé je postupný vývoj samotných akcií...
1. nic nie je zadarmo, ani sprava akcii nie.
2. nie vsetky firmy kotovane na burze automaticky (pravidelne) vyplacaju dividendy
3. Nuz a ked sa Ti nepaci Sporitelna, mozno sa budu dat kupit akcie aj cez inych dealerov, ale asi uz bez tej zlavy
4. IPO byva vyhodne, takze by som to urcite zvazil
Ad 2,

Lebo kótovanie nemá veľa spoločného s hospodárskym výsledkom
ja som pisal, ze ma ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, co su to medze zakona v sukromnej firme???
Hovorim o optimalizacii, teda ak firma ocakava predbeznym odhadom zisk 1 mil. eur brutto, tak povyplaca v tejto vyske koncorocne odmeny manazerom, tieto odmeny budu v danovych nakladoch a nasledne bude firma na nule, pripadne v minuse.....
Je to velmi jednoducho realizovatelne. Firma si jednoducho udrziava na trhu taku bonitu, aku momentalne potrebuje. Osobne sa tiez podielam na uzavierkach vo velkom obchodnom podniku. Vsetko je v medziach zakona a aj tak si my vytvorime presne taky vysledok, aky potrebujeme...
nuz ked sa pohybujes, tak vies. Ja nie som ekonom, teda Ti nejdem oponovat. Len myslim, ze ti, ktory chcu akcie predat na nejakej svetovej burze, tiez vedia co a ako a tie institucie, ktore ich budu kupovat, tiez nemaju vo svojich radoch pastierov krav. A tiez existuju mechanizmy, ako tieto (nezakonne) optimalizacie odhalit. Specialne ked si, alebo chces byt na burze. Vid Worldcom, Enron, Nortel a ine.
V konecnom dosledku nejde iba o zisk firmy, ale o cashflow, P/E, futures, S.W.A.T, balance-sheets, rezervy, vynosy a milion dalsi ukazovatelov, ktore investori beru do uvahy. Ale o tom vies asi viac nez ja.
Aby bolo jasne, ja neodporucam kupovat akcie Telecomu, len myslim, ze stoja za uvahu.
Naposledy upravil taiko : 22.04.15 at 17:00
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Toto je mozny scenar:
Akcie sa vypredaju, v horizonte napr. 2 rokoch zacnu stracat na hodnote, pod medialnym tlakom ich zacnu ludia hromadne predavat a deutsche telekom si za lacno zvysi svoj podiel z 51% na vyssi prostrednictvom ich skupovania cez rozne investicne skupiny...
Ps : nezijem v nejakej bubline aby som si myslel ze obchodnici s CP su nejaki extra vzdelani nadludia. Cela burza je viacmenej loteria, kde 10000 ludi prerobi a 100 ludi zarobi...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Toto je mozny scenar:
Akcie sa vypredaju, v horizonte napr. 2 rokoch zacnu stracat na hodnote, pod medialnym tlakom ich zacnu ludia hromadne predavat a deutsche telekom si za lacno zvysi svoj podiel z 51% na vyssi prostrednictvom ich skupovania cez rozne investicne skupiny...
Ps : nezijem v nejakej bubline aby som si myslel ze obchodnici s CP su nejaki extra vzdelani nadludia. Cela burza je viacmenej loteria, kde 10000 ludi prerobi a 100 ludi zarobi...
Toto je veru tiez jeden z mnohych scenarov. Otazka je, preco by akcie mali stracat na hodnote. Moze sa aj stat, ze France Telecom urobi dohodu s Deutche Telecom a vymeni ST za nejakeho Internetoveho providera v Spanielsku, alebo ze akcie ST bude skupovat Carlos Slim a America Movil.. V oboch pripadoch mozu akcie rapidne stupnut.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Som skor realista, preto casto pocitam z horsim, resp. najhorsim moznym dopadom. Ak to bude skvele a akcie pojdu hore, prajem vsetkym aby si prilepsili. LENZE netreba zabudat, ze na slovensku vsetky taketo akcie /kuponka/ dopadli fiaskom a velkym tunelom...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Som skor realista, preto casto pocitam z horsim, resp. najhorsim moznym dopadom. Ak to bude skvele a akcie pojdu hore, prajem vsetkym aby si prilepsili. LENZE netreba zabudat, ze na slovensku vsetky taketo akcie /kuponka/ dopadli fiaskom a velkym tunelom...
hmmm, no toto je veru pravdou, aj ked tento ukon nebude robit ani Fico, ani Meciar, ale JP Morgan a Citybank
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja odporucam zvazit kupu, ale iba ak suma neohrozi chod domacnosti ani keby padla na nulu, co nepredpokladam... Skor je to na "pobavenie", pre cloveka, kt. ma volne financie. nakolko su nizke uroky na terminakoch, do obehu sa pustaju nove bankovky, tym padom inflacia bude uzierat z hotovosti. Takze aj ked by clovek prisiel o tych 400 eur, nezabije to.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Taiko, co su to medze zakona v sukromnej firme???
Hovorim o optimalizacii, teda ak firma ocakava predbeznym odhadom zisk 1 mil. eur brutto, tak povyplaca v tejto vyske koncorocne odmeny manazerom, tieto odmeny budu v danovych nakladoch a nasledne bude firma na nule, pripadne v minuse.....
Je to velmi jednoducho realizovatelne. Firma si jednoducho udrziava na trhu taku bonitu, aku momentalne potrebuje. Osobne sa tiez podielam na uzavierkach vo velkom obchodnom podniku. Vsetko je v medziach zakona a aj tak si my vytvorime presne taky vysledok, aky potrebujeme...
Nemôžeš porovnávať nejakú a.s. založenú pre pár akcionárov s a.s. obchodovanú na nejakej svetovej burze. Napríklad vašu s Malým Avonom, alebo veľkým SAPom.
1 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať