Zavrieť

Porady

elektronické podávanie - nefungujúci podpisový komponent

Prosím Vás - mali ste už problém s tým, že mi stránka drsr nedokáže načítať ZEP ? Stále mi vypisuje problém s podpisovým komponentom, Volala som na finančnú správu - nainštalovala som ten DSingner 2. ako mi kázali, a stále neviem podpisovať nič. Keď som tam volala už po 6-krát naznačili mi že som asi úplný debil keď mi to nejde. Máte niekto takýto problém, trápim sa s tým už týždeň a stále neviem kde mám problém. ZEP mám platný ešte 2 roky, takže tam problém nie je . Preinštalovala som všetko podľa pokynov toho premúdrelého i-téčkára na drsr- a . . . . . som pred infarktom - deň na podávanie DPH a iných dokumentov sa blíži a ja sa tu trápim . . . .
7 komentárov     zbaliť
Žabinka napíš presne, čo ti píše, a kedy ti to píše, pri ktorom úkone.. keď už klikneš na podpísať?? musíš to upresniť..
KlaudiaKK musím to opísať - lebo je toho veľa a po anglicky takže mi to bude chvíľu trvať
KlaudiaKK Výsledky kontroly pre Váš počítač

Kontrola Výsledok Kontroly
Podpora Javascriptu splnená kontrola
Verzia OS – Windows s.NET 2.0 splnená kontrola
Typ prehliadača – Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera splnená kontrola
Komponent pre podpisovanie – D.Signer nesplnená kontrola

keď som dala nainštalovať všetky tie súčasti D.Signer :

Inštalovanie novej verzie 2.0.0.0 D.Signer/XAdES. Ak máte nainštalovanú starú verziu D.Signer/XAdES 1.1.0.0, prosím najskôr ju odinštalujte.
D.Signer/XAdES + XML plugin + Browser plugin
- import do registrov na základe operačného systému po inštalácii D.Signer/XAdES

Podpisová politika (64 bit OS)

tak síce v počítači to naištalované mám, ale akonáhle chcem podpísať dokument vráti ma to späť na kontrolu a stále mi vypisuje , že ten komponent na podpisovanie je nesprávny
KlaudiaKK No ! a teraz som prišla na to, že keď idem na starú verziu Internetu Exp, tak mi to funguje, ak idem cez prehliadač Modzila tak mi to tiež funguje a cez Chrome - nie , takže problém bude asi v prehliadači . To už vyriešiť neviem iba ak nejakou aktualizáciou, ktoú mi síce Chrome neponúka ale počkám si inak to neviem definovať, lebo mi to po anglicky vypisuje, že už mám nainštalované 3 rovnaké verie D.Signeru - takže kým mi to pôjde cez iné prehliadače tak som v pohode .
Žabinka tak ak ti to ide cez iný prehliadač, tak pošli čo treba, a ostatné rieš až potom.. mne sa včera tiež nedalo pracovať s finančnou správou, ale na inom prehliadači mi to išlo..
KlaudiaKK veď tu je ten problém - už som si sem zavolala aj " i-tečkara" a výsledný efekt je ten , že budem robiť zatiaľ na prehliadači, ktorí je schopný spracovať skripty ktoré používa finančná správa a nebudem to riešiť, Každopádne ma dosť rozčuľuje prístup štátu k tejto problematike, lebo 90% inštalácií prebieha v angličtine ( čo je mimo zákon, ktorý si sami poslanci schválili , že všetky návody a inštruktáže / je jedno čoho sa týkajú aj obsluhynapr. kávovaru/ pre slovákov majú byť v slovenskom jazyku akurát oni majú výnimku ? lebo keď niečo nefunguje tak zásadne prebieha postup a ifo na obrazovke len v angličtine . . . Rozčuľuje ma toto ,lebo ja som účtovníčka a nie PC expert - ja musím pracovať a dovzdelávať sa v ekonomike a nie riešiť 2 dni pripojenie na finančnú správu . Prepáčte, len som si to potrebovala vyrozprávať
Žabinka v pohode..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Ja som riešila podobný problém tu http://www.porada.sk/t259705-instala...ml#post2676682 skús si to prečítať, hlavne časť o overení splnenia podmienok.. Ja som mala potom nainštalované správne, a nakoniec sa zistila chyba na stránke finančnej správy..

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Treba ísť cez Internet Explorer, v Chrome je nejaká chyba, volala som s Call centrom . Cez Explorer som podala bez problémov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka mne to nešlo včera ani cez firefox, najprv ma dlho nechcelo prihlásiť, potom som sa nevedela dostať do katalógu dokumentov ani do histórie a vypisovalo neočakávanú chybu, až cez explorer to nakoniec išlo..
    Dav Ja som im dnes napísala na Facebooku, dali mi číslo na technika, technik poradil Explorer. Včera bola iná chyba. A zajtra zase dačo iné, predpokladám.
    KlaudiaKK A ak by ste išli cez Modzilu - ona sa vypýta aktualizovať - NEROBTE TO ! lebo potom nefunguje ani komunikácia medzi Modzillou a FS drsr.sk už vôbec - proste - finančná správa používa niečo, čo už nové aktualizácie prehliadačov nechcú spracovať takže starý dobrý Explorer a snáď sa to podarí
      zbaliť

    elektronické podávanie - nefungujúci podpisový komponent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.