Zavrieť

Porady

Ako zistím, koľko mám "nacvakaných" fotiek vo fotoaparáte?

Dobry den !
Vedel by mi niekto poradit ako zistim kolko mám nacvakanych fotiek na Canon eos 500D ? niekde som to mala , ale to už nefunguje, Dakujem pekne za pomoc .
Naposledy upravil Mariana B. : 28.04.15 at 16:08 Dôvod: Uprava nazvu otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    verads Dakujem pekne za pomoc, ale neviem ako dalej na stránke. Anglicky neviem a prekladac to prelozi nezrozumitelne.
    Chobot Jaj, tak tu je to:

    Have you tried just snapping a shot and previewing the image? The Rebel series usually shows in the upper right corner the number of shots since the last time you reset the image counter. So long as you have not reset the counter, it should be equivalent to the total number of actuations.

    hovorí sa tam, že treba urobiť záber, dať si ho zobraziť na display a v pravom hornom rohu by sa mal zobraziť počet snímkov. Pokiaľ počítadlo nebolo resetované, tak by sa to malo rovnať počtu snímkov, ktoré urobil foták.
    verads Dakujem pekne
      zbaliť
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    verads no žial neviem to zistit, neviem asi ako na to
    kopretinka a čomu nerozumieš? veď je tam presný popis
    verads ale co si mam stiahnut ?
    verads ale to nejde, tak sa mi zda , že môj fotak nepodporuje.
    duves nie je, prave s modelom Canon 500D je problem
    kopretinka ten článok pokračuje aj ďalej,čítaj Camera Shutter Count
    verads čitala som dalej , ale ako som písala prave môj nerozoznal. Inak dakujem za pomoc.
    kopretinka skúšala si aj ten druhý program, nahrala si tam fotku?
    hmmm....ani jeden program nepodporuje môj fotoaparát.....
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    verads Bohuzial ani tuto to neslo , vyskocila mi ta siva malá tabulka a vypisovala , že nie je zapnuta camera , pritom som mala pripojeny USB a zapnuty fotak, Nakoniec sa mi to podarilo cez ten program čo som už mala ten japonsky či čínsky, no mám tam dost toho 15 834 dokedy je životnost alebo kvalita fotiek bude iná ? Dakujem za pomoc.
    duves životnosť závierky je asi 100 tisíc cvakov/cyklov a vôbec to nesleduj čo a ako. Pokial funguje, nema to vplyv na kvalitu fotografii. Čiže aj posledny zaber pred smrťou zavierky bude fotografia dobre exponovana.
    verads Dakujem pekne škoda , že sa velmi nevyznam ešte vo foteni , kedy a ako nastavit
    duves Dnes som to pozeral doma, takže da sa to zistiť cez tento softik, stiahni si trial verziu, to stačí: http://www.ideiki.com/astro/Download.aspx
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Stiahni všetky fotky do počítača a tam ich spočítaj.

    Teda prieskumník ti vypíše počet súborov z zložke. Nemusíš to rátať ako ovečky pred spaním do 15000.
    Naposledy upravil marjankaj : 29.04.15 at 16:36
    skuska.bmp  
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    verads
    kopretinka mne by toho teda veľa nenarátal,momentálne tam nemám nič,ja si fotky nenechávam vo foťáku.......za druhé,ani keby som zrátala fotky,čo mám v PC,sa nedorátam k výsledku,lebo veľa som už zmazala......za tretie,kúpila som ho ako použitý,ako spočítaš cvakance predchádzajúceho majiteľa? fčuľ babo raď
    marjankaj Veď choď na školenie. Tam sa dozvieš čo je prieskumník, čo sú záložky a ako sa s nimi pracuje.
    verads kopretinka ved ani ja ich nemám všetky vo fotáku ved by som potrebovala aspon 2 terabyte SD kartu čo samozrejme neexistuje . mám ich aj na viacerych kartach a na External HDD. Ja som potrebovala vediet za celý svoj existenčný čas kolko bolo s nim nacvakanych, už viem, 15834. Ty si to asi zle pochopila , že čo ja vlastne chcem . to je jedno , že si zmazala fotky či nie . ...A ano mám photoshop aj Photofiltre aj Zoner . ACDsee
    verads marjakaj , neviem či ste vôbec pochopili čo som vlastne chcela , ja presne viem viem čo je to prieskumník, záložky, ovladací panel atd... alw ja som chcela niečo úplne iné. Chobot a Duves vedia o čom píšem.
    kopretinka ja presne viem,čo chceš......v mojej odpovedi máš niekoľko ďalších programov
    marjankaj To som písal pre kopretinku a nie pre teba.
    kopretinka a ten prieskumník mi zráta fotky nebodaj
    marjankaj Tebe možno nie. Ale vie to. Kuk do prílohy.
    verads no ved prave o to ide , že ten program zráta aj tie čo nafotil majitel pred tebov, ak sa to nejak neresetovalo. Neviem ci na všetky fotáky je podobný softvér alebo ,len na zrkadlovky.
    marjankaj Ale veď to napíš pekne po slovensky. Chceš zrátať fotky, ktoré máš uložené vo foťáku teraz, alebo chceš zrátať všetky fotky ktoré boli vyfotené vrátane vymazaných?
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Ak mas photoshop, staci stlacit CTRL+ALT+SHIFT+i
    alebo si stiahni PhotoME
    alebo Opanda
    alebo http://www.myshuttercount.com/Upload
    http://www.ephoto.sk/forum/48/6402/a...ovky/strana-1/

    mne tento údaj ani jeden program neukazuje a photoshop nemám
    Naposledy upravil kopretinka : 29.04.15 at 00:55
    verads Ahojte dobrý den, vraciam sa k téme . potrebovala by som zistit kolko cvakov je na canon7D nejaký link a popis ako nato ? Dakujem pekne .
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Otázka, nie odpoveď (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    Spam (1)
    -3
    misoft Po štyroch rokoch už asi počet fotiek dávno zistil.
    Chobot To odpovedáš, alebo sa pýtaš?
    matozluli Nesprávne napísané. Na počet záberov Sony sa pýtam. Ďakujem
    ivka70 Robis reklamu a pytas sa v odpovedi.
    Otazky na porade sa do odpovedi nezadavaju !

    Ako zistím, koľko mám "nacvakaných" fotiek vo fotoaparáte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.