Zavrieť

Porady

Maxx realitná kancelária Trnava

Dobrý deň :-)
Rada by som sa s Vami podelila o náš zážitok s realitnou kanceláriou Maxx v Trnave. Predávajú prevažne projekt Na výslní v Bielom Kostole. Od januára 2015 sme mali rezervovaný 2-izbový byt so záhradkou, predbežná kolaudácia v júly 2015. Pred rezerváciou sme si overili umiestnenie balkóna, prisluchajúci susednému bytu. Údajne nad našim pozemkom nemal byť, následne sme popísali rezervačnú zmluvu a zložili zálohu. V polovici marca sa zistilo, že balkón má byť umiestnený nad našu terasou, kolaudácia sa presunula na september. Od vtedy sa začali sypať problémy, s tým, že pán Frídel (konateľ realitnej kancelárie Maxx reality) nás začal nútiť prikúpiť pozemky okolo bytovky (k základnej cene, s ktorou sme do kúpy išli +4.390 €). Hypotéka vybavená, kde teraz zohnať takú sumu? Aj keby sme o nezmyselné pozemky záujem mali, čo sme nemali, peniaze na to aj tak neboli. Naozaj sa mi nechce veriť, že v januári pri podpise našej zmluvy o tom nevedeli a prišli na to až v marci. Žiaľ, mali sme krajný byt na prízemí, bytový dom bol zjavne zle umiestnení do pozemku a bolo treba, aby to niekto zaplatil. Nevedeli nám ani povedať, ako je náš (už rezervovaný) pozemok umiestnený, akú má výmeru (výmera bytu a pozemku sa stále menila od 53 m po 58 m). Neustále sa menil aj pôdorys bytu. Keď sme kúpu pozemkov odmietli, pán Frídel povedal, že viac s nami nebude strácať čas a tým, jeho komunikácia skončila. Nedvíhanie telefónu, zatajovanie a následne výhovorky boli na dennom poriadku. Ak ste chceli vedieť nejakú informáciu o byte, (napr. výmeru kuchyne), odpoveď bola ZISTÍME, 2 týždne sa Vám nikto neozýval, až po minimálne 5-6 Vašich telefonátoch,Vám dali nejaké nezmyselné stanovisko. To, že nás neustále ťahali za nos, snažili sa organizovať AKOŽE stretnutia, rozprávali o ničom, morili sa pred nami v papieroch a točili iba o pozemkoch. V ich RK sme na ich pozvanie, kvôli pozemkom boli celkovo 3x, vždy nám ponúkli tabuľkovú cenu,pri ktorej vyslovení sa tvárili veľmi priateľsky.
Keď sme povedali, že celý tento zážitok budeme medializovať, pán Frídel nám povedal, že kľudne, on je zvyknutý. Je naozaj smutné, sa s touto skutočnosťou, ako jeho realitná kancelária zavádza ľudí, chváli. Od marca sme naozaj v dennom strese, nevieme na čom sme, banky na nás tlačia, keďže úver máme vybavený v doch bankách, nevieme sa dohodnúť s našim nájomcom... Dňa 17.5.2015 sme boli podpísať dodatok k rezervačnej zmluve vrátení rezervačného poplatku do 5. pracovných dní, tj. do 24.5.2015. Do dnešného dňa nebol p. Frídel schopný nám poplatok vrátiť, zatajuje sa a nedvýha telefón. "Náš" byt sa už na internete veselo predáva, samozrejme budúci záujemca nemá v inzeráte žiadne info o pozemkoch, ktoré mu budú (ako to nazvali) štandardnou cestou "ponúknuté" (nanútené).
Včera sme kontaktovali hlavného investora spol. Cere invest, tak pevne dúfame, že sa veci posunú. V opačnom prípade budeme už naozaj celú vec medializovať. Chápeme, že náklady, ktoré sme kvôli tejto paródií na realitku mali, nikdy nedostaneme (telefonáty, poplatky, parkovné, nafta... ), ale ak pán Frídel je odkázaný na našu zálohu a myslí si, že mu ju necháme, tak je vo veľkom omyle.
Takže milí strechári a milé strechárky, ak chcete mať nekonečné problémy, chcete skončiť na ukľudnujúcich práškoch ako ja, chcete sa nechať 5 mesiacov ťahať za nos a klamať, určite Vám odporúčam realitnú kanceláriu Maxx.

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať