Zavrieť

Porady

Zamietnutá reklamácia od Office shoes

Dobrný deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom zamietnutej reklamácie od spoločnosti office shoes. Kupovala som tam tenisky Lacoste. Tenisky som mala obute dokopy 5x a za každým som mala na ľavom prste na vrchu rozderavenú ponožku. Za každym sa opakoval ten istý prípade. Či som mala hrubé alebo tenké ponožky. Prišlo mi vyjadrenie od znalcu office shoes, že tenisky boli testované niekoľko krat po 15 minut a žiaden problém. Ja tenisky síce 15 minút obuté neamám- mám ich isto dlhšie....Len problém sa stále opakuje. Písala som aj danému znalcovi, ale ten si stojí za svojim. Myslím, že tenisky nesplňajú účel.

Viete mi niekto poradiť? Vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korzoo je offline (nepripojený) korzoo

    korzoo
    Vždy keď som reklamoval topánky, som mal pocit, akokeby som zavýjal na mesiac, na Slovensku je to tak Väčší predajcovia majú vlastného "znalca", ktorý chráni záujmy predajcu, samozrejme

    Pokiaľ tam je závada, ktorá spôsobí prederavenie ponožky, tak musíš cítiť, že tam niečo "trčí". vidieť to asi nie je v prednej vrchnej časti, ale musí tam byť hmatateľné prstami.

    1. Máš možnosť nesúhlasiť s vyjadrením predajcu, a poslať obuv so závadou na opakované posúdenie. Dokazovanie je do prvého roka od nákupu je na predajcovi. Odporúčal by som žiadať o znalecký posudok od nezávislého znalca.

    2. Máš možnosť poslať obuv na expertízu ku súdnemu znalcovi v odbore textílie alebo obuvnictva na vlastné náklady: http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...lear=Y&cball=Y
    a na základe posudku priniesť obuv na opakovanú reklamáciu - samozrejme len v prípade že je v tvoj prospech. Na základe kladného posudku predajca musí uznať reklamáciu a myslím, že aj uhradiť tvoje náklady na znalecký posudok. Ak to odmietne, tak prichádza podanie na SOI, súd a tak

    Každá oprávnená reklamácia je riešitelná, ale často ľudia rezignujú a nemajú čas, chuť a energiu sa s tým naťahovať, práve na to stavajú predajcovia (nielen) obuvi.
    Naposledy upravil korzoo : 29.04.15 at 08:20

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    duves, aktaK, Ing. Ľubomír Janoška, Kabaka123, Žabinka, sosak
    6
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik vyť a viť je rozdiel. Asi ako ryť a riť
    korzoo kua chcem mat tvoje problemi ,)
    jslancik vieš, keď používaš slová, ktoré ani napísať nevieš, človek môže získať mylnú predstavu o výpovednej hodnote tvojho príspevku.
    bodliak Vytlačiť a zarámovať.
    korzoo jslancik, myslim, ze z kontextu je jasne, co som myslel. odporucam radit v pravopisnej sekciI alebo liecit ego na birdze alebo pokeci s podobnymi OT.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes si zaplatit sama znalca a ak ti ten da posudok, ze ide o vyrobnu vadu, musia tvoju reklamaciu vybavit opatovne.
    Bez tvojho znaleckeho posudku je reklamacne konanie zo strany predajcu vybavene, zabezpecil posudok znalca, ktory hovori v tvoj neprospech a ktory odovodnil reklamaciu ako neopodstatnenu.

    Skus sa zamysliet, ci si si kupila spravne tenisky vzhladom na sirku a vobec rozmery tvojej nohy, lebo ak si si len zle vybrala, tak smola, na to sa reklamacia nevztahuje.

    http://www.biznis.sk/data/files/730_...reklamacii.pdf

    Ak spotrebiteľ pošle takýto výrobok na odborné posúdenie a odborným
    posúdením preukáže, že výrobok má vadu, za ktorú zodpovedá predávajúci,
    môže reklamáciu znova uplatniť. Znova uplatnenú reklamáciu predávajúci
    nemôže zamietnuť, ale musí ju vybaviť iným spôsobom, ako je odôvodnené
    zamietnutie, teda odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením
    kúpnej ceny výrobku alebo vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pokiaľ v topánke nie je niečo, čo by bolo cítiť aj prstom v tom mieste (napr. výrazne hrubý steh), tak tú dieru spôsobuje tlak topánky na necht - nech pomaly prederie ponožku. To nie je chybou topánky.
    nikkuss87 Práveže je tam šitie.....je to citiť keď to skúsim rukou....
    Chobot Tak potom je chyba v topánkach. Teraz je otázne, či sa chceš pustiť do boja s predajcom, alebo si to opravíš sama. To šitie sa dá ostrým nožíkom odstrániť.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    neviem, či tomu dobre rozumiem - ty reklamuješ topánky, pretože ti prederavili ponožku? Ponožky si reklamovať neskúšala? Aj taká možnosť je a celkom logická. Ale nech ťa všetci svätí chránia, aby si si ostrihala nechty. Máš predsa svoje práva.
    A ešte ďalšia možnosť - reklamovať geneticky daný tvar prstov/nechtov. U mamy, otca, suseda, ktovie.
    Ale teraz vážne - ak chceš napadnúť znalecký posudok, zadováž si vlastného znalca, ktorý spraví posudok a s tým napadneš zamietnutú reklamáciu. Mimochodom, na túto tému je na porade toho hoooodne.
    Naposledy upravil jslancik : 29.04.15 at 08:09
    nikkuss87 ja reklamujem tenisky, lebo za KAŽDÝM keď som ich mala tak mi rozderavili ponožku. Teda za každým som mala iné. Teda pochybujem, že je chyba v ponožkách. (lebo neviem ako ty ale nemám jedny ponožky, ktoré nosím!) neviem čo všetci majú sprosté poznámky ohľadom nechtov....radšej inteligentne mlčať ako mať takéto sprosté rady.

    mimija je offline (nepripojený) mimija

    mimija
    odporucam kontaktovat znalca http://www.znalec-obuv-koza.sk/cinnost.html. topanky pozrie a v pripade, ze by slo o neopravnenu reklamaciu, zaplatite len manipulacny poplatok 10 eur. v opacnom pripade Vam vyhotovi znalecky posudok s ktorym sa obratite najprv na predajnu a ak Vam ta odmietne vratit peniaze za topanky + vydavky za znalecky posudok + postovne, smelo ich zalujte. Office Shoes uz ma toho vela na rovasi, momentalne sa aj aj s nimi natahujem a len tak sa nevzdam, ide o extremne neserioznu predajnu, predavaju tam fejky. Kupila som si tam topanky za 200 eur a ani nie po dvoch mesiacoch odisli, zamietli mi reklamaciu s odbornym vyjadrenim znalca, ktory pre nich pracuje takmer ako zamestnanec (na beziacom pase zamieta reklamacie, a do posudku pise nic nevypovedajuce formulacie z ktorych mozno vyvodit, ze v topankach mate chodit len po byte a to len raz za rok). S tym znalcom (nebudem ho menovat, ale kazdy, kto reklamoval topanky v OS ho pozna) som aj volala a dokonca mi nemal hanbu povedat, ze on predsa neposudzuje ci topanky stali 1 euro alebo 200 a ze konkretne v tych topankach co mam ja by som nemala ani soferovat...ze aj tym to mohlo byt zapricinene. Podotykam, ze nepracujem ako kamionista.Pristup predajne je katastrofalny, absolutne nikto s vami nekomunikuje, totalna ignorancia, nereaguju na mejly ani telefonaty. Otrasne, taketo nieco nema v dnesnych casoch obdobu. Ja sa cudujem ze ta predajna este funguje, strasne vela ludi ma s touto predajnou otrasnu skusenost, ci tu na Slovensku alebo v Cechach.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves a čo zaplatím ja za vyhotenie znaleckeho posudku u tej znalkyni - Ing. Hana Szabová?
    mimija ak po fyzickej obhliadke zisti, ze reklamacia je opravnena, vyhotovi znalecky posudok, vyjde to cca 50-60 eur.
    duves vdaka, lebo som nerozumel, že ako to chodí
    mimija a naozaj to treba urobit, sudna znalkyna mi nakoniec potvrdila, ze chyba bola v topanke a nie vo mne - ofiice shoes preplatil topanky, znalecky posudok aj postovne. takze chodte urcite do toho, treba ist proti nim, pretoze kym im nepredlozite znalecky posudok tak sa s vami vobec nebavia (a ked pisem vobec, tak vobec). Ja do tej predajne uz nikdy nevkrocim ale ti, co maju zlu skusenost a este to je cas riesit, tak to rieste
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ostrihať nechty.
    Na ľavom aj pravom prste.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Tiež mi napadlo to isté...
    nikkuss87 bez sprostých komentov ľudí čo sa nudia!
    nikkuss87 diera sa robí na vrchu prsta nie na špičke....neviem ako vy, ale tam nechty nemám....Je tam šitie....teda sa to odiera o to!
    nikkuss87 mne to vtipné nepríde:-( nakoľko tenisky neboli lacne.....a je dosť trápne keď sa niekde vyzuješ- na navšeteve abo vo fitku a maš dieru na ponožke
    lujza.j Diery na ponozkach robi aj jeden druh lakov na nechty....
      zbaliť

    Zamietnutá reklamácia od Office shoes

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.