Zavrieť

Porady

Ako účtovať s platobným systémom MoneyBookers (Skrill)?

Viete niekto ako správne účtovať s platobným systémom MoneyBookers, po novom to premenovali na Skrill. Je to podobný systém ako PayPal. Máte s tým niekto skúsenosti, čo sa týka účtovania v s.r.o.?

Ide mi hlavne o prípad, keď mi napríklad nejaká firma z USA pošle peniaze v $ zarobené skrze affiliate reklamu na mojej stránke. Aj keď ten účtovný postup musí samozrejme platiť vo všeobecnosti.

Napríklad:
V apríli (od 1.4 do 30.4) zarobím za affiliate banner na mojom webe $100 a 1. mája mi tých $100 firma z USA pošle na MoneyBookers (Skrill) konto, čo prebehne ihneď. Tam z nich strhnú 2.5% nejaký poplatok, ale peniaze ostávajú stále v $, teda je tam $97.5.

Potom sa napríklad 3. mája prihlásim do svojho MoneyBookers (Skrill) konta, vidím že tam mám peniaze a chcem si ich poslať na účet do mojej s.r.o., ktorý je k tomu kontu pripojený. Zadám prevod, MoneyBookers (Skrill) tie $ premení na EUR nejakým SVOJIM konverzným kurzom, pošle ich a za dva dni, 5. mája pristanú v slovenskej banke, teda je to prevod EUR do EUR a slovenská banka vs. slovenská banka.

Kedže peniaze pri odchode z MoneyBookers (Skrill) už neboli v $, tak na bankovom výpise nie je vidieť žiadny konverzný kurz a platba príde od z xxxxxxxxxx/1111, čo je slovenská UniCredit Banka, pretože ten MoneyBookers (Skrill) aj napriek tomu, že sa jedná o firmu sídliacu v Londýne, má v každom štáte zriadený normálny bankový účet z ktorého rozposiela peniaze pre ľudí/firmy z tej krajiny.

A teraz, ako sa to všetko vyfakturuje a zaúčtuje?!?

Faktúru vystavím za sprostredkovanie obchodu a služieb, tj. ten affiliate, za obdobie od 1.4 do 30.4., so všetkými náležitostiam ako má faktúra vyzerať, dodávateľ moja s.r.o. odoberateľ firma z USA.

Potiaľto to chápem.

Ale mám zopár nejasností. Konverzný kurz tam použijem aký? Kurz NBS? Či toho MoneyBookers (Skrill) a hlavne k akému dátumu bude ten konverzný kurz?

K dátumu keď firma z USA pošle tých $100 do MoneyBookers (Skrill), tj. 1. máj? Ale vtedy sú peniaze stále ešte v $!

Alebo vtedy keď MoneyBookers (Skrill) premení tie $ SVOJIM konverzným kurzom na EUR, tj. 3. mája?

Alebo čas keď prídu na účet v slovenskej banke tj. 5. mája – ale vtedy to už je, ako som písal, prevod z EUR do EUR.

A čo vlastne s tými 2.5% ktoré si z toho MoneyBookers (Skrill) strhne? Totiž tá suma ktorá príde na slovenský účet bude vlastne o to nižšia. Tj. nie len nižšia kvôli kurzovej strate, ale aj kvôli tým 2.5%. To nie je problém? Ako sa to zaúčtuje?

No, dúfam, že niekto odpovie.
Vďaka.
Naposledy upravil flector : 05.05.15 at 07:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako účtovať s platobným systémom MoneyBookers (Skrill)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.