Zavrieť

Porady

Moze exekutor siahnut na moj ucet v zahranici Novy Zeland? Rady

Zdrvim.. Mam 2 pozicky 30 000e vo VUBa SLSP..bolo to kvoli rodine pomohol som pravdaze mi to nevratili..rok zijem na Novom Zelande aj tu planujem zostat..pozicky neplatim nakolko finacne by som to nezvladol....

Zacne sa exekucia, budu mi chodit listy domov kde mam trvaly pobyt u rodicov ich byt ani nic nebolo zalozene..mozu ich exekuovat? A mne hrozi nieco,ked nebudem platit ani odpovedat? budem daleko a zacnem new life nakolko mam do 23r.. Viem zodpovednost bol som oklamany rodinou to ma mrzi najviac..na svk viem ze sa nevratim a som daleko mimo EU ak je moznost neplatit a nemozu mi nic postupim to...poradte prosim vas

Dakujem
11 komentárov     zbaliť
veronikasad kto je ručitelom ?
smardqo Neni ziaden rucitel ani nehnutelnost..ja nemam ziadny majetok na seba nemajj mi co xobrat
Jarka 1 Neľutuješ, že si zobral "len" 30 000 e? A to ako myslíš: nakoľko mám len do 23 rokov. To ťa nijako nezbavuje zodpovednosti.
smardqo Ja sa pytam o radu nie odpovedat na otazky..mam 20 a pozicka 30000ena krku..mam moznost ostat a som na zelande ak je moznost neplstit nebudem ked na svk sa uz nebratim...isto niesom jediny co zije v zahranici a na svk ma pozicku a nebude ju platit preto o radu chcem co bude nasledovat,dufam rodicov nebudu cerpat nijako sa nezalozili ani nik nerucil
buchač Som zvedavý, či si v tom new life vezmeš tiež nejakú hypotéku...

Sorry, ale nazvem Ťa vychcánkom (uraz alebo sa neuraz)...a takýmto podobným prajem, aby ich realita (a fest krutá) dostihla.
---------------------------------------------------------------
...a ako vždy pri takejto téme doplním, že by som bol za zákon, ktorý by dlžníka do basy poslal a sedel by tam, pokiaľ by dlh nesplatil.
Oliwa Buchy, toto hypotéka nemohla byť - bez ručiteľa a bez založenia nehnuteľnosti... teda ak niečo z toho je pravda... to vyzerá na spotrebák... len prečo má takú starosť o rodičov, ak nikde nefigurujú... a veľké obraty na účte v 19-tich... ktovie, čo je za tým...
taiko vtipalek a ako by splatil ten dlh keby sedel v base ?
marjankaj No veď v base zase toľko toho nepotrebuje. A času má dosť.
http://www.cas.sk/clanok/316047/nami...a-ostatni.html
buchač taiko (05.05.15 15:37) vtipalek a ako by splatil ten dlh keby sedel v base ?
==================================
Tai ,ale šak porozmýšľaj...

Sedíš v base dovtedy pokiaľ nie je dlh zaplatený. Je jedno, kto ho zaplatí.
Môžeš sedieť kvôli 1.000-ke trebárs len týždeň a môžeš aj rok. Takéto niečo fungovalo vo Veľkej Británii.
Ver tomu, že tie dlžoby by sa veľmi rýchlo vyrovnávali...ani exekútorov by nebolo potrebné....

Veď vezmi, koľkí dlžníci poprepisovali majetky na blízku rodinu, no vyváža sa v luxusnom aute, žerie v reštikách v dovolenkových rezortoch...škerí sa sa do ksichtu tým okradnutým....a nik naň nemá.
Keby ho zavreli do ťurmy, tak by veľmi rýchlo žhavil dráty, aby ho z nej dostali.

Pochopil ???
Peggynka Na Slovensku Susedov syn podnikal v GB a myslel,že tak ako na SK-neplatil odvody za zamestnancov.Dostal (vraj) 6 rokov natvrdo...
kopretinka vysvetli toto:18.7.2014 si bol 18ročný maturant,sirota bez otca.25.7.2014 si bol okradnutý o 5000 z účtu.....to si si našporil zo sirotského? Ako si mohol byť ručiteľom na dve pôžičky vo veku 18 rokov vo výške 30 000?? to žiadna banka ťa nevezme za ručiteľa,neverím....ako môžeš byť už rok na Zélande,ešte neprešiel ani rok odkedy ťa okradli v MHD o doklady a peniaze z účtu....ako si sa dostal na druhú stranu zemegule bez peňazí? Si sa teleportoval? A tvoj otec asi vstal z mŕtvych
sa mi nechce veriť......to nás skúšaš alebo čo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Čítaj...a veľmi pozorne.

    ----------------------------------------------------------------------------
    Exekučné konanie je v slovenskom právnom poriadku upravené Zákonom č. 233/1995 Z. z. v platnom znení (ďalej ako "EP"). Exekučná činnosť je v zmysle § 2 ods. 1 EP výkonom štátnej moci, ktorá je Ústavou SR zverená súdom a tie ju udelením poverenia prenášajú na exekútora.

    Keďže ide o výkon štátnej moci, ktorá je ohraničená územím SR (územná pôsobnosť slovenských zákonov), nie je za súčasného stavu aquis communautaire (európskeho práva) exekúcia mimo územia SR možná, hoci sa aj Exekučný poriadok vzťahuje na všetky slovenské osoby (personálna pôsobnosť zákonov SR).

    Treba ale doplniť, že majetok nachádzajúci sa v inom členskom štáte EU je postihnuteľný výkonom rozhodnutia (exekúciou) na podklade rovnakého exekučného titulu, ako v SR, avšak podľa predpisov upravujúcich exekučné konanie platných v tom členskom štáte, kde sa majetok nachádza. V praxi je tak potrebné iniciovať nové exekučné konanie v tom členskom štáte, kde sa majetok, ktorý by mal byť exekúciou postihnutý nachádza.

    Obdobné platí i pre 3. krajiny s tým rozdielom, že exekučnému konaniu môže predchádzať osobitné konanie o uznanie vykonateľnosti rozhodnutia, ktoré by malo byť exekučným titulom. Vymoženie pohľadávky tak môže byť komplikovanejšie a tým aj dlhšie a drahšie.
    ------------------------------------------------------------------------------------

    Snáď doplním, že exekúcia sa dedí.
    Ono v konečnom dôsledku Tvoj new life na to môže doplatiť.
    To znamená, že Tvoje (potencionálne) potomstvo zdedí ten dlh.
    Prípadné nešťastie s následkom smrti ako slobodný ?
    Dedia rodičia a majú problém...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Prečo? Veď odmietnu dedičstvo aj s dlhmi... A dediť okrem dlhov nie je čo...
    smardqo Oliwa presne odmietnu dedicstvo a dlh nebuse ziadne moje potomstvo platit..me teda mozne ked som tak daleko ze budem v klude zit a exekutor sa nema ako ku mne dostat a moji rodicia budu v klude spat aby im exekutor nezzklopal na dvere?
    Nandrolon Ja myslím že deti to v konečnom dôsledku zaplatia, stačí, že majetok bude vyšší ako dlh a to bude dôvod k "neodmietnutiu dedičstva".
    smardqo U mna sa jedna o 3 krajinu Zeland.. Po 1. Odkial zisti exekutor ze som prave na Zelande ine je to keby som vedla v Cr..majetok by bol na kamaratov,zenu ako by ma mohli exekuovat a mojich rodicov ked nic nezalozili,ani niesu ako rucitelia a,o by ich mohli exekuovat? Lepsie povedsanw budem si dalwko a nezistia v akej krajine som nemizu my nic..jedine keby som na svk a mam majetok? Right spravne som pochopil pane?
    Jarka 1 Podľa posledného odseku mi vychádza, že exekútor si ho tam môže nájsť aj o pár rokov, keď už bude za vodou. A tých 30 tis. sa mu potom poriadne predraží.
    Nandrolon Stačí, keď dedený majetok bude vyšší ako 30 tis. eur, čo je bežné a tým pádom neodmietnu dedičstvo a pekne to z dedených aktív zacálujú...
    BXLmiami A penále sú kde?Tie budu viac ako 30 tácov,to si píš.:-))
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ty si dlznikom a dlznikom aj ostanes. Darmo sa vyhovaras. Ono to je Tvoja chyba Nechovas sa ako chlap a utekas pred problemami. Pozical si nespavnym ludom a to ze oni to nesplacaju je ina vec. Neodsudzujem Ta, lebo neviem ako by som sa v Tvojom veku zachoval ja. To pisem len preto, aby sme vedeli na com sme.

    Zacinat zivot s fraudom nie je bohvieco a mysliet cely zivot, ze niekomu nieco dlzis a ze Ta niekto niekde nahana, fuuuh to by som nechcel. Nikdy nevies, co sa moze stat. Viem ze sa teraz snazis sam seba presvedcit, ze konas spravne, ale nekonas a moze sa Ti to velmi skaredo vratit spat. A to nehovorim, o tom, ze niekde hlboko v hlave budes mat navzdy myslienku ze si defraudant.

    Akym sposobom si pomohol tej rodine, mss nejaku zmluvu? Je nieco na papieri s cim by si mohol ist na sud a vymahat tie penizae spat? Napr ze Ta oklamali, alebo ze sa nespravodlivo obohatili na Tvoj ucet? Neverim, ze sa s tym neda nic robit.
    Na kolko rokov je ta pozicka? 30000 predsa pri plate z Noveho Zelandu nemoze az taky likvidacny problem. A pises, ze si mal velke obraty na uctoch
    Ono totiz 30000 EUR nie je vela ( ak niekto pracuje na novom zelande), ale ked sa nesplacaju, tak z nich 1 000 000 bude ani sa nenazdas. A to uz moze byt zaujimavejsia suma na vymahanie. Naozaj to ches riskovat a cely zivot sa schovavat? Svojej zene planujes povedat, ze niekde dlzis 30000, z ktorych uz medzicasom moze byt 300000 ?
    Naposledy upravil taiko : 05.05.15 at 09:54
    Nandrolon A to ešte zabudol na jednu vec, človek vekom častokrát mení a prehodnocuje aj svoje vlastné závery.
    Ak si neraz myslí, že presne ten istý názor bude mať aj o 30 rokov, je smiešne naivný.
    Do cesty mu môže prísť choroba, kedy by ho vzhľadom na financie na zélande mohla stáť život, ale tu by ho liečili takpovediac aj bez peňazí a možno by aj mal vyššiu šancu
    Jednoducho sa bude chcieť o 20 rokov vrátiť a nebude môcť...

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ja mám pre Teba jednu radu...ži na Novom Zélande a posielaj rodičom pravidelne peniaze na splátky....o pár rokov budeš mať dlh zaplatený a môžeš žiť spokojne, kde chceš, a môžeš sa kedykoľvek vrátiť na SK, či prísť pozrieť rodičov....to, že si "naletel" rodine sa im raz vráti...Božie mlyny melú pomaly, ale isto....pre každého z nás....

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Tak ja viem ešte jeden scenár.Naspať k rodičom ktorí ma opatria v ťažkej chorobe a zaplatia moje dlhy aj s urokmi.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    smardqo Radsej by som umrel v tazkej chorobe ako to nechat na rodicov..dufam dakto uz aj k teme napise
    BXLmiami To vravíš teraz.Hrdina,aspon sa odhlás zo zdravotky na SK,nech ti nenabiehajú dalšie penále.
    smardqo Poviem ti to kedykolvek..mam rocne poistenie a potom sa odhlasim pravdaze
    BXLmiami Ak teraz neplatíš,už máš dlh a nabiehajú penále.Takže nie potom ale teraz.A zdravotku doplať a uzavri,nech Ti v prípade potreby môže byť poskytnutá liečba.
    Nandrolon Presne niečo podobné píšem vyššie.
    Ináč osobne poznám rodičov, ktorým syn rozhádzal zdedené milióny, a teraz za neho platia exmanželke výživné....
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veď podľa tvojich komentárov ani nechceš radu - iba potvrdiť, že nemusíš platiť. Však rob, ako myslíš.
    môj názor - pochybujem, žeby nikto spolu s tebou nebol uvedený na tom úvere. Ak aj nie je tam ručiteľ - určite si musel mať spoludlžníka - a ten to zacvaká, ak ťa nenájdu ...
    (moja neterka tiež takto spláca úver za svojho "dobrého kamaráta" ... ktorý sa vyparil )
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    smardqo Nikto mi tu radu ani nedava..mal som velke obraty na ucte preto mi mozmo aj taku sumu schvalili..pri uvere sa ziadna 3 osoba nenechadzala ani nebola v zmluve cize katy nemam majetok,ani tretia osoba spoludznik
    Katy a R ??? - veď hneď v prvom príspevku máš - že ako to je..
    smardqo Len ti hovorim ziadneho spoludlznika nemam..v zmluve nic take ani nieje.sam sa cudujem ze banka taku sumu poskytla ale mal som vysoke prijmy na ucte ..keby je tam rucitel,spoludlznik asi by som sa nesiwl z toho vymotat a neriesil toto
    Katy a R si odhlásený zo ZP? - ak nie - tak aspoň to si porieš, ako píše BXL.
    a napíš nám niekedy - že ako sa žije na NZ
    Oliwa Na NZ sa žije vraj super - poznám poraďáka, ktorý tam pol roka žil... ale bez dlhov...
    Katy a R Oliw - ale či aj po dlhšej dobe to bude super?
    a len povzdych: .. koľkí aj u nás majú dlhy a žijú si na vysokej nohe a neptrápi ich to vôbec .. a banky sú na nich krátke (veď aj aktuálna kauza "V" - sa čudujem tým živnostníkom, že si sami už aspoň dačo nezobrali?).
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Smardqo, nikto ti tu jednoznačne nepotvrdí ani nenapíše, že keďže si momentálne v zahraničí a plánuješ tam zostať, nemusíš platiť dlh.

    Jeale málo pravdepodobné, že by exekútor vymáhal úver od teba na Novom Zélande. Ani na Slovensku nedokážu od mnohých občanov (ktorí tu žijú) vymôcť nič. Buď nemajú majetok, alebo sa exekúcii vyhýbajú. Preto si nemyslím, že by si nejaký exekútor dal tú námahu, aby išiel za tebou alebo aby začal vybavovať medzinárodnú exekúciu. KEby išlo o 30 miliónov, tak možno by sa na to niekto dal. Ale kvôli 30 tisícom...

    Je to tvoje rozhodnutie neplatiť. Na tvojom mieste by som tiež neplatil, ak je to pravda, že ťa niekto oklamal. Ale ak sa v budúcnosti niečo stane, následky si budeš musieť niesť. Musíš rátať s tým, že na Slovensku už nemáš čistý štít.

    Napr. až raz budeš dediť po rodičoch, tak nie je vylúčené, že na dedičskom konaní sa stretneš s exekútorom a zoberie ti dedičstvo. Kým rodičia žijú, nemajú sa čoho obávať. Oni nie sú dlžníkmi. Banky nevymáhajú na rozdiel od iných veriteľov od rodinných príslušníkov.

    Takže začni svoj new life...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    smardqo Dakujem ti za vystizny komentar ktoey som potreboval..keby ja som mojou chybou tie oeniaze minul postavim sa problemu ale bolo to inak rodina sa namna vykaslala tak ja to platit nebudem darujem 30 a platit 30..
    Dedit urcite nebudem nakolko viem ze by sa oto prislo ..mame 2 byty a to pojde na brata a peniaze poslat ked sa to raz preda moxe on mne..zo svk sa mozem rozlucit ked je exekutir na krku ake ani to nelutujem aka je tam istota? Zivot na Zelande je uzasny aj ludia vybavujem si papiere aj tu ostanem..oozdravujem z Aucklandu a je mi luto co som citaval na internete ze ja prezijem milion SK na krku..ak mate moznost ani vlast ej rodine neructe
    taiko pises ze sa obavas o rodicov a ze maju dva byty a tu
    http://www.porada.sk/t247525-narok-n...ml#post2578971

    pises, ze mama pobera na teba sirotsky dochodok. a dokonca nas ziadas o radu ako podviest socialku

    Len ci nas tu Ty za nos nevodis. temu zatvaram
    taiko ja by som mozno len doplnil, ze nema cisty stit v EU a este by som si zistil, ako je to so vztahom medzi EU a Commonwealth-om, kedze myslim ze New Zealand do Commonwealthu patri
    smardqo Mozete mi viac otom povedat?
    Oliwa Taiko, NZ patrí do Commonwealthu... ale nestraš ho, on chce kľudne spávať...
    a žiť svoj new life, new dream...
    http://hnporadna.hnonline.sk/poradca...anicami-346152
    taiko No Commonwealth je zdruzenie krajin so specialnym statusom okolo UK, ak to mam zjednodusene povedat. Nuz a neviem, ci nie su nejake zmluvy, vztahy, dohody vytvorene medzi EU a commonwealhom, podla ktorych Ta aj na Novom Zelande v nedelu o 1:30 zobudi policia, ze mas na SK dlh.
    BXLmiami To je fakt,neuvedomila som si že vlastne v NZ vládne Elisabeth.Ktovie ako je to tam s právom.
    Oliwa Síce to patrí pod Eržiku, ale majú tam vlastného premiéra...
    misoft Pliw.... premiér je jedno, ale panovník druhé. Oficiálne je panovníkom na NZ Queen Elizabeth II - premiér je jej "zástupca".
    A keďže UK patrí do EÚ, tak krajiny Commonwelthu istotne majú nejaký dohovor, ktorý s vzťahuje na UK a jej právo.

    A pre smardqo: Až sa raz banka naserie a cez exekútora, ani medzinárodný exekút. príkaz prachy nedostané - môžu podať žalobu.... a odrazu budeš hľadaný človek. A keďže budeš v štáte Commonwealthu - pokiaľ to pôjde cez britskú spravodlivosť ..... ajajaj.... sťahuj sa ty radšej niekam na Borneo....
      zbaliť

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Nedalo mi a trochu som počítala, či je naozaj také jednoduché zdúchnuť kdesi ta het a tak nemusieť splácať. A dočítala som sa aj toto:
    Banky svoje nevymožiteľné pohľadávky posúvajú vymáhačským spoločnostiam. Ide o nadnárodné spoločnosti, ktoré majú sieť po celom svete a majú veľmi dobré výsledky vo vymáhaní, hlavne čo sa EÚ týka. Takáto spoločnosť si najprv preklepne dlžníka, či sa jej to oplatí zobrať. A suma ani nemusí byť vysoká. Prostriedky a ľudí na to má. Predpokladám, že ide aj o nejakých krátkokrkých. Pred nimi sa obyčajný človek tak hneď neschová, veď stačí odsledovať kontakt s rodinou.

    A banke je to jedno, lebo takto dostane aspoň niečo.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Žiť kdekoľvek s vedomím, že sa domov už nikdy vrátiť nemôžem ... No neviem....
    Teda viem, taký život nechcem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Aj Lexa si myslel, že sa už nikdy nevráti na Slovensko.
    Oliwa A to bol iný "pán"...
    marjankaj No ale pochybujem, že zadávateľ patrí do takej sorty.
      zbaliť

    Moze exekutor siahnut na moj ucet v zahranici Novy Zeland? Rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.