Zavrieť

Porady

Dá sa ešte niečo robiť?

Ahojte,mám jeden veľký problém,ktorý sa už tiahne pár rokov.S manželom sme si zobrali kreditné karty-Triangel a Quatro.Mali sme malé deti,ja na RD a peňazí bolo málo.Manžel ako szco v zime bez roboty a tak sme sa dostali do "začarovaného kruhu".So splátkami sme meškali,potom sa doplatili,znovu sme meškali a tak to išlo,vždy sme sa dohodli po telefóne,na emaily nereagovali.Prišiel nám list,že všetky karty/4/,sú u firmy EOS KSI.S plácať,že budeme im.No problém je v tom,že splácame už 2 roky,mesačne po 200€ a nemáme splatené nič.Ked som sa informovala,kde sú peniaze,čo sme zaplatili,neodpovedali,následne nám prišlo emailom,že žiadajú vyplatiť všetko naraz.Ihned som im volala,pokračujeme v mes. splátkach,no stále platíme a nemáme nič splatené.Odpoved je,že CFH,to je spoločnosť,od ktorých máme karty si stále doratúva úroky.V zmluve nemáme uvedené,koľko % je štandartná splátka,ani úroková.Vie niekto poradiť ako ďalej?
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
lujza.j preco si nepokracovala.tu...

http://www.porada.sk/t261474-dopis-z...ni-zaloby.html
avalik luji, to nebola jej tema
lujza.j husp....oki....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Je cas najat si pravnika - ktory ich prinuti spravne naformulovanym listom presne dlh vycislit k danemu datumu a potom presne k tomu datumu cely dlh splatit.

    Je to lepsie ako platit navysenie dlhu o poplatky exekutorovi a riskovat stratu domu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nuž z kola von je len jedna cesta, lebo dlh je potrebné splatiť.

    Najprv si vyžiadaj kompletné vyčíslenie dlhu a ostatných náležitostí ku určitému dátumu.

    Následne by som doporučoval obehať pár bánk a vziať si u niektorej to prefinancovanie.
    Banka zaplatí dlh, následne splácaš jej...a určite to nebudú šialené úroky, ktoré narastajú ako v prípade EOS.

    Podotýkam a zdôrazňujem...všetko s firmou EOS riešiť písomnou formou (mailom), žiadne telefonáty.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    DAJANKA81 Keby to bolo také jednoduché...
    EOS mi vyčíslila dlh na každú kartu zvlášť,následne poslala aj splátkový kalendár,kde je rozpísaná suma v splátkach po 50€ mesačne,čo zhruba vychádzalo,že cca za 2 roky mala byť každá splatená.Pri poslednej splátke je uvedené,že sa máme informovať na zostatok.Ďalej v zmluve o dlhu s EOS je uvedené,že dĺžna suma je bez úrokov.CFH mi sumu vyčísliť nechce,vraj dlh už má EOS,EOS zas tvrdí,že sa mám informovať u CFH.To,že som im už zaplatila 4000€ a nič nie je splatené,som zistila až po 1 a pól roku splácania.úver snád už asi v každej banke som žiadala,no nikde mi ho nedajú,pretože kôli týmto kartám som v registry,takže sa nikto so mnou ani nebaví,na nete sú samí podvodníci,takže len platím...
    buchač Neviem, prečo sa realizuješ na nete...ktož vie, čo všetko si povystrájala, kto každý Ťa obabral.
    --------------------------------------------
    Možno by pomohlo práve to neplatenie.
    Ide o to, že sa tieto spoločnosti vyhrážajú súdom a následnou exekúciou.
    Ono v podstate je jedno (a aj nie je), že komu platíš.
    Lebo spoločnostiam platíš do bludu, nakoľko sa nechcú vyjadriť ku vyčísleniu.
    Na súde by sa museli a aj exekútor by šiel po určitej sume.
    Čiže, v konečnom dôsledku by si vedela, no čom si a zariadiš sa podľa toho....

    Vidím len jedno riziko.
    Ide o to, aby sa tie právne kroky zbytočne nezdržiavali a exekútor nabehol čím skôr.
    Lebo následne len s ním jednáš a dá sa dohodnúť aj nejaký splátkový kalendár.
    DAJANKA81 áno,rozmýšľala som aj nad tým,no nemôžem si dovoliť riskovať,že kôli posratým 10000€ nám zoberú dom.
    buchač Nuž.......tak plať do bludu a do úmoru...
      zbaliť

    Dá sa ešte niečo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.