Zavrieť

Porady

Aké doklady?

Prosím Vás, možno to sem ani nepatrí, ale chcela by som vedieť, aké doklady o ukončení štúdia má zamestnanec predložiť pri nástupe do zamestnania ak to od neho zamestnávateľ vyžaduje. Ak je absolventom strednej školy, stačí keď predloží maturitné vysvedčenie alebo treba preukázať aj koncoročné vysvedčenie zo 4. ročníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miura je offline (nepripojený) miura

    miura
    Takže zamestnávateľ nemá právo požadovať koncoročné vysvedčenie zo 4. ročníka? Stačí, že sa maturitné vysvedčenie považuje za doklad o ukončení štúdia?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Načo mu je koncoročné vysvedčenie zo 4. ročníka, to nie je predsa doklad o maturite a zatiaľ som sa všade stretla s tým, že pýtali len maturitné vysvedčenie. Ale ak na tom zamestnávateľ trvá, tak nech mu predloží obidve, alebo v tom je nejaký problém?

    miura je offline (nepripojený) miura

    miura
    No, moje vysvedčenie zo 4. ročníka nie je nič moc, naopak, zmaturovala som veľmi dobre. Preto sa pýtam, či môžem odmietnuť preukázanie vysvedčenia zo 4. ročníka a dať len maturitné.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    dôležité je maturitné....to je vlastne doklad o dosiahnutom vzdelaní.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    miura
    No, moje vysvedčenie zo 4. ročníka nie je nič moc, naopak, zmaturovala som veľmi dobre. Preto sa pýtam, či môžem odmietnuť preukázanie vysvedčenia zo 4. ročníka a dať len maturitné.
    Myslíš, že ich zaujíma, aké si mala známky na vysvedčení? Ak ho chcú vidieť, tak asi len preto, aby sa uistili že ho máš. Tak ak na tom budú trvať neboj a kľudne im ho ukáž.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.