Zavrieť

Porady

umiestnenie cudzieho LOGA na web stránke

Ahojte......
Sme umelecká agentúra, ktorá na webe bude mat kolonku "naši klienti" alebo nieco podobné.

Tam by som rád mal pekne graficky umiestnené logá našich spolupracovnikov, divadla, mesta obce, rtvs a pod....... s ktorými robíme.
Musim každého požiadat o suhlas na jeho zverejnenie na web stránke?

DIKES
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viliammmmm A ak tam namiesto LOGA-lôg, uvediem len menny zoznam plus link na ich stranku?

    Ako to čo najšikovnejsie osetriť.

    dik
    misoft To môžeš. Názvy a linky sa bežne zverejňujú (nezamieňať s pozmeňovaním, alebo komolením - to by "nepredýchali") - logá sú však chránené!

    P.S. Pokiaľ si niekedy všimneš - i ja tu sem-tam hodím fotokoláž, obrázok, ktorého autorom je niekto iný - buď z netu, alebo tie, ktoré som "prevzal" od autora. V prvom prípade - ak ho zverejním - je to z oficiálnej stránky (v linku sa teda uvádza zdroj), ak z môjho "zdroja" - mám písomné povolenie a okrem toho na obrázkoch je jeho URL adresa - teda opäť je jasné, kto je autor a aký je zdroj.
    Ale logá - to je iná káva - tie majú ochrannú známku.
    Ing. Ľubomír Janoška poznámka - v prípade miest a obcí treba rozlišovať logotyp (moderný) a erb (heraldický), mnohé mestá majú obidve
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Oficiálne požiadajte svojich klientov o zaslanie ich loga, s tým že ho chcete použiť na svojej stránke. Nemôžete logo len tak stiahnuť z cudzej internetovej stránky.

    umiestnenie cudzieho LOGA na web stránke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.