Zavrieť

Porady

Hyundai i30, svieti mi kontrolka ESP OFF, co s tym?

Dobrý deň. Mám Hyundai i30 CW, 1.6, automat. Rozsvieti sa mi kontrolka ESP OFF a auto mi ide už len na núdzový režim. Týmto spôsobom samozrejme idem pomaly a znepríjemňujem jazdu nielen sebe ale aj ďalším vodičom na ceste. Niekoľkokrát som bol už na diagnostike vozidla, ukázalo sa tam napr. málo oleja (pritom oleja mám dosť), porucha brzdového spínača (tento je vymenený), mechanici nevedia, čo s tým. Táto porucha nie je stála, raz mi nesvieti nič a auto ide bez problému aj dva týždne vkuse, potom sa vyskytne tento problém, ktorý trvá tiež 2-3 týždne a takto sa to strieda...Stretli ste sa s týmto problémom? Vedeli by ste mi, prosím, poradiť???
Naposledy upravil ivka70 : 10.05.15 at 21:45
3 komentárov     zbaliť
buchač Diagnostika bola robená v autorizovanom servise ???
Nie je náhodou auto ešte v záruke ??
mlyňo Nie, auto už nie je v záruke a diagnostika nebola robená v autorizovanom servise. Môže mať iný počítač vplyv na diagnostiku chyby?
lujza.j buchi mám "chlapa"v autorizovanom servise....už som si toho vypočula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    mlyňo (Dnes 20:04) Nie, auto už nie je v záruke a diagnostika nebola robená v autorizovanom servise. Môže mať iný počítač vplyv na diagnostiku chyby?
    Pýtam sa len preto, že :
    - Ide o to, že nie každý autoservis má autorizovaný software na diagnostiku....o tých fuškároch ani nevravím.
    - Ide o to, že takýto soft obnáša solídne love...
    - Ide o to, že smiešny soft vykazuje len chyby v hlavných súčastiach auta. No neukáže už príkladne konkrétnejšiu chybu...
    ------------------------------------------
    Ja nemám síce H i30, ale vravím z vlastnej skúsenosti.
    Zať má H i30, no zatiaľ nespomenul, že by mal takéto problémy. Keďže má auto ešte stále v záruke (auto má tri roky), tak všetko rieši v Huindai servise. No záleží aj od servisu a servisu, od jeho pracovníkov...poniektorým je dobre naondiať do rúk.
    -------------------------------------------
    Skúsil by som zbehnúť do H - servisu...tá diagnostika nie je až taká drahá...cca 25 €. Budeš aspoň v obraze.
    mlyňo ĎAKUEJM, PÔJDEM DO H-SERVISU A DÁM VEDIEŤ.
    misoft Choď, choď - ale! Na Porade písanie veľkým písmom sa považuje za kričanie. Takže NEKRIČ na nás!

    NPeter je offline (nepripojený) NPeter

    NPeter
    Určite by som sa obrátil na autorizovaný servis. Nie každý servis je vybavený kvalitným počítačom.

    Hyundai i30, svieti mi kontrolka ESP OFF, co s tym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.