Zavrieť

Porady

Poistná udalosť - úraz, lekár nemá čas na potvrdenie tlačiva pre poisťovňu.

Mám otázku ohľadom nahlásenia poistnej udalosti. Konkrétne som utrpel úraz, ktorý som si dal riadne ošetriť, bol som nejaký čas PN a tá bola aj ukončená. Problém ale nastal u môjho lekára, ktorý zatiaľ nemá čas moje tlačivo pre poisťovňu potvrdiť. Telefonicky mi odkázal že na to bude mať čas najskôr o mesiac. Preto by som sa chcel opýtať, aká je lehota na nahlásenie poistnej udalosti (poisťovňa NN), PN som ukončil 27.4.2015. A samozrejme všetky správy od lekára mám. Preto Vás prosím o radu ako postupovať a či to vôbec ešte bude aktuálne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    bežná prax ..... počítaj s dlhším časom, lebo ešte nie raz sa vyhovorí (ale česť výnimkám)
    treba konkrétne pozrieť do podmienok - môže sa líšiť v jednotlivých poisťovniach a produktoch ... ale bude to v rokoch
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ehmmm V podmienkach to práve neviem nájsť, preto som skúšal na porade, či niekto nemá skúsenosti. Ale snáď to bude v rokoch Ďakujem za odpoveď a dúfam že moj lekár bude výnimka
    Katy a R https://poistovna.nn.sk/# (klientska linka)
    zase ber tak, že v prvom rade vybavuje súrne veci. až potom takéto posudky
    BXLmiami Je to platený ukon a bežne sa robí do 30 dní.Určite má lekár cenník kde je aj rýchle vyplnenie tlačív pre poisťovnu.
    ehmmm Lekár mi dal rovno šek na 6 eur, ktorý som ešte v ten deň vyplatil. Skôr sa bojím toho, či nečakal aj niečo pomimo za expresné vybavenie a keďže som neprispel, tak si možno počkám. Ale to je samozrejme iba ten najviac katastrofický scénar a dúfam že niečo také na Slovensku nefunguje
    BXLmiami nemal v cenníku vybavenie do 24 hodin?
    ehmmm Žiadny cenník mi neukázal a ani som si ho v ordinácií nevšimol. Povedal iba že to bude stáť toľko a toľko a dal mi šek.
    Katy a R ale nerieš katastrofické scenáre ... vyplní to vtedy, keď bude mať čas. - keď ťa to súri, tak zavolaj sestričke každý týždeň 2x a pripomeň sa.
    napr moja lekárka má určené jedno popoludnie, ke´d robí posudky ... samozrejme, keď chce, určite spraví hocikedy. a ak ide o nejakého traumatológa, ten má tých poistiek celú kopu
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ono to máš tak....sú lekári a lekári.

    ALE

    Po telefóne sa poniektoré záležitosti proste nevybavujú.
    Po telefóne sa akurát spýtaj, či je doktor v ordinácii...a ak áno, hupky k nemu.

    Ono, každý lekár má (mal by mať) vylepený cenník tých určitých úkonom, ktoré sa platia v hotovosti.

    Snáď mi nechceš povedať, že príkladne potrebuješ lajstro na vodičák a doktorko Ti ho odmietne potvrdiť, lebo nemá čas ? Je síce pravda, že tu sa jedná o nejaké smiešne vyšetrenie, ale ak doktor pozná svojho pacienta, tak dá pečiatku, zinkasuje keš a vybavené. Záležitosť cca 5 minút v ordinácii...čakáreň je o niečom inom.
    Ak sa zastavíš u neho v tých neskorších hodinách, po rannom návale, tak neverím, že by Ťa odmietol.

    Iné je vypísanie nejakej dokumentácie (poukaz na liečenie), kde je potrebné sa rozpísať už trochu podrobnejšie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ehmmm Ǎno súhlasím že po telefóne sa to nerieši, ale volal som mu práve kôly tomu, že to tlačivo som zobral pri kontrole k nemu osobne, riadne vypísané a potreboval som iba pečiatku lekára a popis diagnózy, načo mi povedal že nemá čas, lebo má toho veľa a nech mu skúsim zavolať cca o 2 týždne. Tak som volal a teraz ma odbil tým že mám volať o mesiac. Tak ja neviem, ale podľa mňa to až taký problém nieje, zaplatil som mu za to potvrdenie okamžite a aj tak čakám.
    juzek691 Zaplatil si bez prace? pekne, tak to sa asi nedočkaš
    Katy a R to už asik teraz tak funguje - aby nemusel mať ERP (inak, už aj v minulosti - pri oficiálnych platbách to takto bolo)
      zbaliť

    Poistná udalosť - úraz, lekár nemá čas na potvrdenie tlačiva pre poisťovňu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.