Dobrý deň,
mám ukončené nadstavbové 3-ročné štúdium sociálno-právnej činnosti, zároveň mám VŠ II. stupňa v odbore Sociálna práca - ukončené v r. 2007, v r. 2006 som ukončila rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky pre vychovávateľov s VŠ v odbore Pedagogika emocionálne a sociálne narušených (rozšírila som si Bc. diplom, keďže Mgr. som ešte v tej dobe nemala).Moja pedagogická prax v školstve - 2 roky som pracovala ako denný vychovávateľ v špeciálnej základnej škole internátnej a 3 týždne ako učiteľ v ZŠ pri liečebni Železnô, ktorá spadá pod Špeciálnu základnú školu. V súčastnosti pracujem mimo školstva ako produktový špecialista pre vzdelávanie dospelých (kontinuálne a celoživotné vzdelávanie).
Sociálna práca sa chápe ako sociálna pedagogika (vychovávateľstvo), keď mi z Univerzity Komenského ponúkli v r. 2004 možnosť urobiť si dané rozširujúce štúdium (ja som bola pôvodne prihlásená na DPŠ) - na základe ich ponuky som si urobila radšej rozširujúce štúdium?
V súčasnosti zvažujem možnosť vrátiť sa do školstva, ale neviem sa zorientovať v pedagogických a odborných kvalifikáciách, keďže všade inde je sociálna práca ako nepedagogické štúdium. Na ktoré pracovné pozície v rámci školstva som teda so svojim vzdelaním kvalifikovaná podľa vyhlášky č. 437/2009 Z.z.? Môžem robiť učiteľku MŠ, vychovávateľku ŠKD....?
Za odpoveď všetkým vopred ďakujem.