Zavrieť

Porady

odkúpenie pozemku

Mesto ako vlastník pozemku pod našou garážou v súčasnom období vrámci vysporiadania majetkovo - právnych vzťahov ponúka tento pozemok na odpredaj : 20€/m2. Suma sa nám zdá neprimerane vysoká. Čo nám hrozí ak pozemok odmietneme odkúpiť? Prípadne aké výhody získame odkúpením pozemku? Jedná sa o 19m2.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    19*20= 380 € sa Vám zdá veľa. Ja by som to kúpil a mal by som pokoj.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    No, ak pozemok neodkúpite, budete platiť nájom za pozemok. To nebude zrejme vysoká suma, no časom sa to nazbiera a dosiahne aj terajšiu cenu za predaj pozemku. V ďalšom prípade sa môže stať, že mesto bude z nejakého dôvodu potrebovať pozemok na ktorom tá vaša garáž stojí. Ak je pozemok vo vlastníctve mesta, môže mesto nariadiť vypratanie pozemku. Ak neodprace stavbu majiteľ , na jeho náklady ju odstráni vlastník pozemku. Nevieš čo prinesie budúcnosť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Ak je tá stavba legálna, tak majiteľ pozemku sa nemôže len tak rozhodnúť, že dá stavbu odstrániť. Ani s tým nájomným to nie je tak jednoznačné.
    vicktor O tomto by som rad vedel viac (modru strechu este len budem citat).
    Vlastnik nemusi DAT odstranit stavbu, do zmluvy mesto otcovi vpisalo ze je povinny garaz odstranit na vlastne naklady az ho raz vyzvu.
    marjankaj Ako môže niekto niečo iba tak "vpísať" do zmluvy?
    Chobot NEviem aký je tvoj prípad, teda tvojho otca. Ale je rozdiel, ak si niekto prenajme pozemok na nejakú dobu (alebo aj na neurčitú) na umiestnenie garáže, alebo ak kúpi garáž, kde nie je vysporiadaný pozemok pod ňou.

    Musel by si viac napísať o tej tvojej garáži - ako ste ju nadobudli, prečo ste podpisovali nejakú nájomnú zmluvu, kedy ste podpisovali nájomnú zmluvu? A prečo ste súhlasili s takou podmienkou, že odstrániť keď vyzvú? Ďalej či tá garáž je legálna stavba zapísaná v katastri?
    Vv takom prípade nemôže vlastník pozemku len tak mirnix-dirnix nariadiť zbúrať stavbu. Kľudne sa môže stať, že tam nebude garáž, ale bytovka. Potom nakáže vlastníkom bytovky, aby ju zbúrali?

    Je tá garáž vôbec stavba?
    Erzebeth Platiť nájom za užívanie cudzieho pozemku nie je zriedkavé. Skôr častá záležitosť. Stalo sa mi v praxi, že mesto riešilo miestnu komunikáciu. Vlastníci garáží aj pozemkov dostali zaplatené za garáž, pozemok dostali náhradný. V danej situácii boli spokojní. Vlastníci garáží, ktorí nevlastnili pozemok boli vyzvaní, aby vypratali pozemok. Líniová stavba v záujme verejnosti. Určite by bol iný postup, ak by na cudzom pozemku stála bytovka.. Ak by museli zbúrať bytovku, vlastníci bytov by dostali náhradné ubytovanie, no nemyslím, že do vlastníctva.
      zbaliť

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Prípadne aké výhody získame odkúpením pozemku? bude Váš a budete z tohoto pozemku platiť mestu daň.
    Alebo prečo by Vaša garáž mala stáť na cudzom pozemku.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    MarcoM
    19*20= 380 € sa Vám zdá veľa. Ja by som to kúpil a mal by som pokoj.
    Veru tak, veru...

    To je v prepočte cca jedna káva denne v kaviarni za jeden rok...
    Ale dá sa to prepočítať aj na iné komodity.

    Holt, jeden neuvažuje vopred.
    Veď v prípade prípadného predaja sa táto suma dá pripočítať do ceny garáže. Nevraviac už aj o tom, že vysporiadaná garáž s vysporiadanym pozemkom má vyššiu hodnotu ako ten opak.

    Tá daň za tých pár štvorákov je v podstate pár éčiek ročne - ani 10 € to nebude.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    branislavp, misoft
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    0
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Niekomu sa môj názor nepáči ???
    Ale to neznamená, že nemám pravdu.

    Lebo ja ju mám ( na 99,9 %) vždy...
    misoft Veru, veru... máš. A to nehovorím o tom, že ten pozemok časom na cene získa. Teraz ju odkupuje podľa podmienok mesta. Neskôr ju môže predať za trhovú cenu - a tá je často omnoho vyššia.
    Erzebeth Neskôr ju aj mesto môže predávať za trhovú cenu
      zbaliť
    vicktor ved toto je nieco ine - vecne bremeno na byt
    Chobot Tam sa tiež píše na konci témy o tom, či odkúpiť pozemok pod bytovkou alebo nie.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ocuj, nie si ty nahodou moj garazovy sused?
    Asi nie, mne mesto pre zmenu nechce predat. Za taku cenu by som nevahal ani chvilu.
    Kolko mas rocne najomne? U mna by bola trojrocna navratnost.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.